Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Crvena Luka

Oblast
Typ letoviska Klidné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Crvena Luka, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Crvena Luka, nebo přesněji řečeno Crvena Luka Hotel & Resort, je luxusní rekreační středisko, které se nachází v zalesněné krajině nedaleko známého letoviska Biograd na moru. Jde o jedinečné spojení komfortního turistického zázemí a krásné přírody v atraktivní lokalitě chorvatského pevninského pobřeží Severní Dalmácie. 

Resort Crvena Luka není původně rybářskou vesničkou, která se postupem času přeměnila v letovisko, jako tomu často bývá u chorvatských destinací. Zdejší historie cestovního ruchu počíná až v 60. letech minulého století, kdy proběhla první výstavba, aby mohlo být středisko před několika lety ještě zvelebeno a zrenovováno do dnešní podoby čtyřhvězdičkové turistické vesničky s hotely, designovými apartmány a prázdninovými vilkami. Rekonstrukce trvala dlouho a byla velmi důkladná, a tak se můžete těšit na skutečně senzační ubytovací prostory. 

Co ještě navíc přidává tomuto příjemnému místu na atraktivnosti, je malebná zátoka, do které je resort zasazen. Písečná pláž je vždy přidanou hodnotou, tady to ovšem platí dvojnásob. Vzhledem k bohaté zdejší nabídce, která se týká všech oblastí, je to už jen poslední střípek do dokonalé mozaiky resortu Crvena Luka, který ocení všichni, kdo si potrpí na naprosté pohodlí, kvalitní služby, luxusní prostředí a pestré možnosti pohybových aktivit a zábavy. 

V letovisku Crvena Luka panuje středomořské klima s příjemně teplým létem a mírnější zimou. Nás ale samozřejmě nejvíc zajímají letní měsíce, kdy zde probíhá hlavní turistická sezóna. Skvělou  zprávou je, že přestože teploty mohou být v červenci a srpnu poměrně vysoké, jsou mírněny přímořským vánkem zvaným mistral. Srážky jsou v létě spíše výjimečné, o čemž svědčí i počet hodin slunečního svitu, který dosahuje na 2,5 tisíce hodin ročně. 

Pláž: 

Crvena Luka

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování

Letovisko Crvena Luka se více než na cokoli jiného zaměřuje právě na ubytování a další služby v cestovním ruchu, přičemž důraz je vždy kladen na vysokou kvalitu a širokou paletu nabídky. V nově zrekonstruovaném resortu Crvena Luka se tak můžete těšit na dva luxusní čtyřhvězdičkové hotely, které mají připravenu téměř sedmdesátku pokojů se sociálním zařízením, přičemž některé disponují i balkonem s výhledem na moře nebo do hotelového parku. Samozřejmostí je televize, klimatizace a internet. Nechybí ani speciálně upravené pokoje pro handicapované. 

Dále je v letovisku k dispozici téměř 80 apartmánů, a to dvou typů – v běžném a ve vyšším standardu. Všechny jsou přitom vhodné zejména pro větší skupiny hostů, například rodiny. Mohou se zde ale ubytovat i handicapovaní návštěvníci, pro které jsou zřízeny speciální apartmány. Vybavení je jinak prakticky stejné jako u hotelových pokojů, a to včetně balkonů; apartmány jsou však větší a mají oddělené místnosti. 

A v neposlední řadě se může resort pochlubit i několika luxusními prázdninovými vilkami s veškerým vybavením. 

Pokud ale zrovna luxus není to, co hledáte, a preferujete spíše skromnější ubytování nebo ubytování v soukromí, můžete využít nedalekých letovisek Biograd na moru a Pakoštane, kde takové možnosti najdete. 

Stravování, gastronomie

V rámci hotelového komplexu Crvena Luka Hotel & Resort si můžete vybrat ze dvou restaurací. V hlavní restauraci pro více než 300 hostů, která je navíc opatřena klimatizací a má krásný výhled na zátoku, si pochutnáte na chorvatských i mezinárodních jídlech. Nezapomínají tu ale ani na osoby se speciálním jídelníčkem, jako jsou vegetariáni nebo lidé citliví na lepek. Druhá restaurace je luxusní gastronomické zařízení s elegantním designem a senzační nabídkou rybích specialit a darů moře na různé způsoby. I zde vás čeká krásný výhled na moře a na nedaleké ostrovy. 

K mání je dále pizzerie pro asi stovku hostů, kde si můžete dát něco dobrého z italské  kuchyně od pizzy přes těstoviny až po saláty.

Další zastávkou na vaší kulinářské cestě areálem Crvena Luka Hotel & Resort se jistě stane cukrárna se širokou nabídkou kvalitní zmrzliny, která nesmí chybět na žádné letní dovolené. Na výběr je ale i z dalších sladkých dobrot, jako jsou mléčné a ovocné koktejly, káva, sušenky a další. 

A to stále ještě není vše. V komplexu totiž najdete i několik barů, včetně plážového, které se postarají o uvolněnější atmosféru. Jeden z nich se nachází dokonce na střeše hotelu, takže vám při sklence bude mimo jiné dělat společnost i nádherný výhled.

Pohybové aktivity, sport

V resortu Crvena Luka Hotel & Resort mysleli opravdu na všechno, a sport v tomto není výjimkou. A tak máte-li rádi pohybové aktivity, můžete si zde zahrát tenis a stolní tenis, dále plážový volejbal, fotbal, basketbal, tradiční chorvatskou hru bocce nebo minigolf. Případně si lze půjčit jízdní kolo nebo zkrátka jen nazout tenisky a vyrazit po malebném okolí, kde v kouzelně zelené krajině mezi borovými lesy naleznete řadu pěkných stezek vhodných právě k pěším vycházkám nebo projížďkám na bicyklu. Stejně tak ale můžete brázdit i okolní vody, a to v zapůjčeném člunu, kdy poznáte zdejší krajinu zase z trochu jiné perspektivy. 

Je-li vám naopak pohyb cizí nebo zkrátka jen zatoužíte po pohodlí a úspoře času, můžete si zapůjčit osobní vozidlo a poznat tak krásy pevninského Chorvatska rychleji a komfortněji. 

Kultura, zábava, služby

V komplexu je hostům vedle několika restaurací a barů k dispozici také wellness centrum, sauna, fitness, kosmetický salon a vnitřní i venkovní bazén, kde navíc využijete výpůjčku lehátek a slunečníků. Samozřejmostí je non-stop recepce, bankomat, směnárna, parkoviště a bezpečnostní kamerový systém v celém areálu. Pro děti je připraven zábavný program, hřiště a dětský klub. Návštěvníkům z korporátního prostředí jsou zase vyhrazeny konferenční prostory. 

Výlety v letovisku Crvena Luka

Nejbližším místem, které můžete při pobytu v resortu Crvena Luka navštívit, je letovisko Biograd na moru, vzdálené asi 7 km. Dalším, navíc velmi známým letoviskem, které leží nedaleko, je Šibenik (cca 46 km). Po silnici tam dojedete zhruba za tři čtvrtě hodiny. A určitě si nenechte ujít ani návštěvu Zadaru, hlavního města Severní Dalmácie. To najdete asi 34 km od resortu Crvena Luka.

Přímo v hotelu vám poradí, kam se vydat na další výlety. Nabízí se hned několik národních parků či přírodních rezervací, např. Přírodní park Vranské jezero (cca 8 km), Národní park Krka (cca 54 km), Národní park Paklenica (cca 67 km), Národní park Severní Velebit (cca 160 km), Plitvická jezera (cca 170 km) nebo Kornatské ostrovy.

V mořských vodách kolem resortu Crvena Luka se dále nachází řada chorvatských ostrovů, které taktéž lákají k návštěvě. Jsou jimi třeba Pašman, Ugljan, Vrgada, Dugi otok, Sestrunj nebo Pag. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny
--- • --- • ---
---