Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Žaborić

Oblast
Typ letoviska Klidné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Žaborić, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Kdysi rybářská vesnička, dnes malebné přímořské letovisko obklopené z jedné strany průzračnými vodami Jadranu a ze strany druhé zelenou přírodou, vinicemi a olivovými hájky – tak se dá několika málo slovy popsat letovisko Žaborić u Šibeniku. 

Návštěvníci vyhledávaného letoviska Žaborić se mohou těšit na pláže s čistou mořskou vodou, pěkné okolí jako stvořené k procházkám a turistice, samozřejmostí jsou ale i restaurace, ubytovací zařízení a možnosti sportovního vyžití. 

V obci Žaborić žije zhruba pětistovka obyvatel, z nichž převážná většina pracuje v oblasti turistiky, zbývající část se pak věnuje zemědělství, například pěstování vinné révy a oliv. 

Poklidné letovisko Žaborić, které bude vyhovovat především rodinám s dětmi, se nachází jen asi 12 km od Šibeniku. A tak zatoužíte-li vyrazit na pěkný výlet za památkami, nákupy nebo kulturou, stačí chvilička a jste v centru hlavního města oblasti, kde zažijete spoustu zábavy a odkud si převezete mnoho krásných prázdninových vzpomínek. 

Pláže v letovisku Žaborić

V letovisku Žaborić se nachází několik pěkných pláží a řada pobřežních zátok, které lákají k pohodovému letnímu koupání stranou od lidí. Kdo naopak chce být v centru dění, může vyrazit na na procházku po zdejší přímořské promenádě.  

Žaborić 

Jasenovo

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování 

Převažujícím typem ubytování v letovisku Žaborić jsou apartmány. Ubytovat se ale můžete i v prázdninových vilkách nebo v soukromí. 

Restaurace, stravování

V letovisku Žaborić najdeme jak restaurace a kavárny, tak několik plážových barů. 

Sportovní a pohybové aktivity

V rámci zdejších pláží můžete využít nabízené sportovní atrakce, kterými jsou třeba jízda na šlapadle nebo vodních lyžích, přímo na pláži pak plážový volejbal či basketbal. Dále se v resortu nalézají tenisové kurty a bowlingová dráha. 

Máte-li raději pohyb v přírodě, není nic snazšího než vyrazit pěšky nebo na kole po místní promenádě a pak dále za letovisko do jeho krásného okolí.  

Další možnosti sportovních aktivit jsou dostupné v nedalekém letovisku Brodarica (cca 3,5 km) a v Šibeniku (cca 12 km).

Nakupování a další služby 

V obci Žaborić se nachází několik obchodů, za většími nákupy už ale musíte vyrazit buď do většího Šibeniku (cca 12 km) a nebo ještě lépe do hlavního města Severní Dalmácie Zadaru (cca 95 km). 

Kultura, zábava 

V letovisku Žaborić se pravidelně každý rok koná červencová slavnost Žaborička fešta, která je pořádána na počest sv. Anny, místní patronky, které je zasvěcen i jediný zdejší kostel. Součástí oslav jsou zpěvy, tance a ochutnávka dalmatských specialit. 

Výlety v letovisku Žaborić

Vzhledem k tomu, že letovisko Žaborić je poměrně mladé (založeno bylo až v r. 1857), nenajdeme tu prakticky žádné historické památky. Jedinou významnější stavbou je kostel sv. Anny postavený před pouhými zhruba 20 lety. Nicméně touhu po historii vám zcela jistě vynahradí třeba návštěva starobylého Šibeniku, který leží jen asi 12 km od Žaboriće a který ukrývá historicky význačné katedrály, kostely nebo dokonce pevnost tyčící se hrdě nad městem. 

Oblíbeným cílem výletů z Žaboriće je nedaleký ostrov Krapanj, nejmenší obydlený ostrov v Chorvatsku, nejmenší ostrůvek v celém Jaderském moři a nejplošší ze všech ostrovů Jadranu. V místním klášteře můžete navštívit muzeum mořských hub, jejichž výlovem se ostrůvek v minulosti proslavil. 

Při pobytu v letovisku Žaborić si určitě nenechte ujít výlet do Národního parku Krka, který leží asi 20 km od resortu. Čeká tu na vás kaskáda nádherných vodopádů a jezer, kde si můžete navíc i zaplavat.  

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy
--- • --- • ---
---