Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Zablaće

Oblast
Typ letoviska Klidné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Zablaće, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Zablaće není tak úplně samostatným resortem jako takovým, ale je součástí větší turistické destinace – Šibeniku v Severní Dalmácii. Je tak možné využít poklidné atmosféry této v podstatě šibenické čtvrti a současně mít na dosah ruky veškeré služby a vybavení, které nabízí sám proslulý Šibenik, ležící asi 10 km odtud. 

V turistickém středisku Zablaće naleznou návštěvníci vše, co potřebují k prožití senzační dovolené – krásné oblázkové pláže, pohodovou přímořskou atmosféru, pěkné ubytování a v neposlední řadě také léčivé bahno, které ocení zejména rekreanti s revmatickými obtížemi. 

Co upoutá pozornost příchozích na první pohled, je zdejší architektura, která je dokonalou kombinací původní, tedy středověké, a moderní výstavby. Zablaće je totiž velmi starou obcí založenou právě v období středověku, kdy se proslavila zejména produkcí soli. Později, po útocích nájezdníků na počátku 16. století, výroba soli zanikla, obec se ale opět zmátořila a převládla zemědělská výroba a rybolov. Dnes se zdejší obyvatelé věnují především turismu a službám v cestovním ruchu či pohostinství. 

Vzhledem k tomu, že resort Zablaće spadá pod oblast Šibenické riviéry, nabízí se široké možnosti výletů do pěkného okolí, do Šibeniku, do nedalekých přímořských letovisek nebo národních parků. 

Pláže v letovisku Zablaće

Zablaće, Camping Zablaće a Grižine

Velika jezera a Male solane 

Velika jezera a Male solane jsou dvě slaná jezírka, která připomínají zaniklou slávu obce Zablaće jako významného producenta soli. Dnes zde narazíte na léčivé bahno, které má blahodárné účinky při léčbě revmatismu. 

Solaris

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování 

V obci Zablaće nenajdete žádné velké hotely ani hotelové komplexy, můžete se ale ubytovat v příjemných apartmánech nebo v soukromých pokojích, které jsou prakticky vždy v docházkové vzdálenosti od pobřeží. 

Ti dovolenkáři, kteří upřednostňují kempování, mohou využít kempu Zablaće, který se nachází hned u pláže a který je navíc obklopen bohatou zelení. 

Pokud máte ale přeci jen raději klasický hotel s bazénem a veškerým vybavením, doporučujeme ubytovat se v cca 1,5 km vzdáleném hotelovém komplexu Solaris. 

Restaurace, stravování

V letovisku Zablaće můžete zavítat do některé z místních restaurací, kde si pochutnáte na dalmatských i kontinentálních pokrmech. Výborné jsou třeba steaky na grilu s přílohou, těstoviny, chobotničky a další mořské plody, samozřejmostí jsou ryby a nechybí ani saláty nebo dezerty. 

Za pestřejším gastronomickým výběrem musíte vyrazit mimo letovisko – třeba do nedalekého resortu Solaris nebo do Šibeniku.

Sportovní a pohybové aktivity

Většina sportovních aktivit letoviska Zablaće se odehrává na plážích a v moři. Zdejší prázdninovou klasikou je tak především plavání, šnorchlování a potápění. Přímo v místě si můžete také zapůjčit loď a vydat se na obhlídku letoviska podél mořských břehů. 

Pěkné okolí a vůbec celá oblast Šibenické riviéry, kam letovisko Zablaće spadá, je ideální pro pěší túry a výlety na kolech. Cestou tu narazíte na řadu zajímavých míst a krásných přírodních scenérií.

Nakupování a další služby 

Protože se Zablaće velikostně řadí mezi velmi malá letoviska, nenajdete zde žádná nákupní centra ani větší obchody. 

Výlety v letovisku Zablaće

Vzhledem k umístění letoviska Zablaće se doslova nabízí návštěva nedalekého resortu Solaris (cca 1,5 km) a dále pak známého Šibeniku (cca 9 km), který je hlavním městem oblasti. V Šibeniku vás čeká spousta historických památek, restaurací, barů, obchodů, pláží, sportovních aktivit a vůbec zábavy všeho druhu. 

Častým cílem návštěvníků letoviska Zablaće je blízký ostrůvek Krapanj. Ten se vyznačuje tím, že má nejplošší terén ze všech ostrovů Jadranu. Současně je nejmenším obydleným ostrovem  Chorvatska a vůbec nejmenším ostrůvkem v celém Jaderském moři. Jeho bohatá zeleň ukrývá zachovalou budovu kláštera, v níž se nachází muzeum mořských hub, které se u ostrova kdysi lovily. 

Během dovolené v resortu Zablaće využijte jedinečné příležitosti a navštivte Národní park Krka (cca 20 km), kde vás ohromí kaskáda přírodních vodopádů a jezer a kde si můžete i skvěle zaplavat.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny
--- • --- • ---
---