Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tribunj

Oblast
Typ letoviska Klidné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Tribunj, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Pokud by obec Tribunj byla ženou, zajisté by se za ní otočil nejeden muž. Jde totiž o velmi pohlednou, turisticky atraktivní vesnici s rybářskými tradicemi, malebným historickým centrem na samostatném ostrůvku a živým přístavem. 

V obci žije zhruba 1 500 obyvatel. Je sice pravdou, že v dnešní době, kdy se z dřívější rybářské vesničky proměnila obec Tribunj v příjemné turistické středisko, přešla i většina jejích obyvatel ze sektoru rybolovu a zemědělství k turistickému ruchu. Přesto ale staré tradice v Tribunji rozhodně nezanikají. Minimálně pokud jde o lov ryb a dalších mořských živočichů nebo pěstování oblíbených oliv, jsou si místní velmi dobře vědomi, jaké bohatství se v těchto komoditách skrývá, a to nejen bohatství ekonomické, ale také co se týče jejich historické a kulturní hodnoty. Proto si je střeží, udržují a oslavují při festivalech, folklorních akcích, na trzích a v restauracích, kde jsou zdejší produkty připravovány dle tradičních receptur. 

Letovisko Tribunj je jako stvořené pro romantickou či rodinnou dovolenou. Nechybí tu pláže, dostupná infrastruktura od ubytování až po restaurace, rybí trh, přístav s výhledem na nedaleké ostrůvky Lukovnik a Logorun a neobyčejně zajímavé staré město na malém ostrůvku, který je s pevninou propojen starým kamenným mostem. 

Pláže v letovisku Tribunj

Bristak

Sovlje  

Zamalin

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování v Tribunji poskytuje jeden jediný hotel. Řada dalších ubytovacích kapacit se nachází v místním kempu a dále u přímých vlastníků nemovitostí, tj. v apartmánech a soukromých pokojích. 

Při pobytu v letovisku určitě navštivte některou z tribunjských restaurací, v nichž umějí výborně připravit hlavně ryby, mořské plody a masa vůbec. Na stole by také nemělo chybět chorvatské víno z místní produkce. Pokud byste si na dovolené chtěli uvařit sami, můžete zajít na rybí trh, kde pořídíte čerstvé úlovky zdejších rybářů.

Především během letní sezóny jsou v letovisku Tribunj pořádány nejrůznější kulturní akce, folklorní slavnosti, náboženské svátky, trhy, hudební a taneční vystoupení nebo třeba populární oslí dostihy, které jsou zlatým hřebem léta a které se konají pravidelně každý rok v srpnu. 

V letovisku Tribunj je možné se věnovat některým oblíbeným sportům díky dobrému zázemí pro jejich provozování. Patří k nim například potápění a jachting, přičemž obě tyto disciplíny mají přímo v místě své školy s instruktory, kteří jsou připraveni vždy ochotně pomoci všem zájemcům, ať už začátečníkům nebo pokročilým. V letovisku funguje také vybavená jachtařská marina. 

Výlety v letovisku Tribunj

Historická část městečka z období 15. století, která stojí na malém ostrůvku v zátoce před pobřežím letoviska a přístavem, je sama o sobě inspirací k romantickým procházkám. Dostanete se tam z pobřeží, tedy z modernější městské části, a to po kamenném mostě, odkud pak můžete pokračovat spletí starých uliček. Na opačné straně se nad městem tyčí kopec sv. Mikuláše se stejnojmenným kostelem z 15. století. Novější stavbou pak je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který pochází z 19. století.

Z letoviska Tribunj můžete vyrazit do okolních resortů, jako je Vodice (cca 4 km), Pirovac (cca 11,5 km) nebo Šibenik (cca 18,5 km). Daleko to není ani na ostrov Murter (cca 17,5 km), mezi nímž a pevninou je vybudován most, takže se tam snadno dopravíte i autem. A navštívit můžete též blízké ostrůvky Lukovnik nebo Logorun s oslí rezervací. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Nákupy, Památky
--- • --- • ---
---