Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Solaris

Oblast
Typ letoviska Rušné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Solaris, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Jestliže na dovolené očekáváte naprostý komfort, dostupnost veškerých služeb, hotely, pláže, bazény, dětská hřiště, restaurace a bary, je pro vás turistický resort Solaris, nově Amadria Park, doslova jako stvořený. Řadí se k vůbec nejlepším a nejvyspělejším letoviskům v celé oblasti Severní Dalmácie. Navíc leží jen zhruba 6 km od věhlasného letoviska Šibenik, kde se naskýtají další možnosti ubytování, zábavy a sportovního vyžití.  

Resort je v provozu už téměř 50 let, má tedy s turismem bohaté zkušenosti. Od 70. let 20. století, kdy počala první výstavba, se ale mnohé změnilo. Před lety byla ubytovací zařízení kompletně rekonstruována, jejich okolí zvelebeno a přibyla řada nových služeb a vybavení. Návštěvník se má tedy opravdu nač těšit. 

Pláže u letoviska Solaris

Pobřeží kolem resortu Solaris je dlouhé několik kilometrů a plné různorodých pláží. Ty jsou obvykle pokryté pískem, oblázky, případně je místy doplňují skaliska nebo betonové sekce. Kolem dokola rostou stromy a keře, které se starají o příjemný stín. 

Bílá pláž (Bijela plaža) neboli Solaris Sand Beach 

Rezalište

Solaris Camping Beach (pláž kempu Solaris) 

Solaris Camping Beach přináleží, jak již název napovídá, ke zdejšímu kempu Solaris. Jde o skvěle vybavenou pláž s oblázkovým terénem, vhodnou nejen pro rodiny s dětmi, i když na ty je zde pamatováno především. K dispozici jsou rekreantům sprchy, převlékací kabiny i možnost vypůjčit si lehátko a slunečník. 

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování

V resortu Solaris se lze ubytovat hned v pěti hotelech, z nichž jeden má u svého názvu tři a zbývající hotely čtyři hvězdy. Společně jsou schopny pojmout na cca 2,5 tisíce hostů. Každý z hotelů má přitom své specifické zaměření – hotel Ivan (****+) se věnuje firemním zákazníkům, kteří přijíždějí nejen konferovat či uzavírat důležité obchody, ale také za luxusní relaxací. Hotel Jure (****+) zase nabízí svým návštěvníkům lifestylový zážitek v moderních prostorách s nádechem sofistikované elegance. Pak je tu Hotel Andrija (****), který poznáte už zdálky a bude vám hned jasné, komu je určen. Obří chobotnice na střeše předznamenává, že toto ubytovací zařízení patří především dětem. Ty sem přijíždějí se svými rodiči za jedinečným zážitkem v prvním dětském hotelu Chorvatska. Druhým hotelem pro rodiny je pak hotel Jakov (****), který je ale již vybaven o poznání decentněji než Andrija a nabízí rodinné pokoje s oddělenými prostory pro dospělé a pro děti. A posledním je hotel Niko (***), který přináší uvolněnou atmosféru, pohodlí a nerušenou relaxaci. 

Resort Solaris dále poskytuje ubytování v apartmánech a v soukromí. Nechybí ale ani plně vybavený kemp. Ten je umístěn v objetí zeleného borovicového lesa v bezprostřední blízkosti pláže. Ubytovat se zde můžete v moderně zařízeném mobilním domě nebo si pronajmout kempovací místo pro vůz s karavanem. Poté už na vás čeká jen relaxace a spousta zážitků. V areálu kempu se nachází hned tři bazény se slanou vodou a součástí je i aquapark s řadou nejrůznějších skluzavek a atrakcí. Pro drobotinu je dále připraven minigolf s pirátskou tematikou a bohatý program zahrnující hry, tanec, zpěv a zábavné převleky, kdy se děti mohou alespoň na chvíli stát postavami z pirátských dobrodružství. Dospělé čeká wellness centrum, restaurace a několik barů. 

Pohybové aktivity, sport

Součástí letoviska Solaris je přístav pro jachty, takže jedna z aktivit – jachting – se vysloveně nabízí. Pokud však této aktivitě neholdujete, můžete využít mnoha jiných – od vodních sportů, jako je potápění, windsurfing nebo jízda na vodních lyžích a skútrech, přes suchozemské, jako je tenis, minigolf a košíková, až po bowling nebo tradiční chorvatskou hru boccia, podobnou francouzskému pétanque. 

Nejste-li příznivcem ani jednoho z výše uvedených, ale pohyb vám přesto není cizí, vyrazte na kolo po zdejších cyklostezkách nebo si zaběhejte v krásném prostředí po upravených běžeckých trasách. 

Výlety v letovisku Solaris

Resort Solaris najdeme pouhých 6 kilometrů od většího známého letoviska Šibenik, nejstaršího královského města Chorvatska. Proč se tedy při pobytu na plážích střediska Solaris na chviličku neodtrhnout od prázdninové relaxace a nepodívat se do malebného historického městečka? V Šibeniku na vás čekají pozoruhodné historické památky, romantické scenérie a veškeré turistické služby. 

Milovníci přírody se zas určitě rádi podívají na vodopády v Národním parku Krka, který leží asi 16 km od letoviska Solaris. Krom pozorování působivého vodního představení a krásné přírody se pod jedním z vodopádů můžete i vykoupat. Daleko nejsou ani Kornatské ostrovy, unikátní přírodní skvost, jehož návštěva vydá na příjemný celodenní výlet.

Dále se můžete vypravit třeba do Splitu (cca 90 km), druhého největšího města Chorvatska, které láká na turisticky atraktivní památky, možnosti nákupů, pestrý výběr restaurací, ale i bohatou paletu služeb a zábavy. 

A v neposlední řadě jsou to nespočetné ostrovy, které leží téměř na dosah. Za vidění stojí třeba Zlarin, Kaprije, Žirje nebo o něco vzdálenější Murter.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Diskotéky, Nákupy
--- • --- • ---
---