Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Rabac

Oblast
Typ letoviska Rušné
Istrie
Kvarnerská riviéra – pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Rabac, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Rabac – městečko sice menší a s malým počtem obyvatel, zato těšící se velké oblíbenosti pro svou malebnost a pyšnící se přezdívkou Perla Kvarneru. Ač tu trvale žije pouze asi 1400 lidí, v době hlavní letní sezóny se v Rabacu pohybuje až 10 tisíc návštěvníků najednou. Jen na zdejší Rabacký festival elektronické hudby se přijíždí ročně vytancovat na tři tisícovky milovníků tohoto hudebního žánru.

Letovisko Rabac se vyznačuje atraktivním přímořským charakterem, krásnými oblázkovými plážemi s průzračnou vodou Jaderského moře a krásnou přírodou se zelenými kopci a pahorky.

Původně rybářská osada Rabac, která je dnes plnohodnotným turistickým střediskem, leží v zátoce stejného jména na Kvarnerské riviéře v jihovýchodní části poloostrova Istrie. Má vlastní menší přístav i přímořskou promenádu a pulzuje energickým společenským životem.

Pláže v Rabacu

Míst, kde se v Rabacu můžete senzačně vykoupat v moři a poležet na pláži, opravdu není málo.

Nejoblíbenější je hlavní pláž Maslinica.

Další pláží je Girandella, skalnatá pláž s oblázkovými a betonovanými úseky. 

Kolem letoviska Rabac natrefíte na několik dalších pláží, například Lanterna, St. Andrea a další, včetně jedné pro příznivce nudismu, která se nachází hned za pláží Girandella. Pláže jsou povětšinou tvořeny různými povrchy od skalisek a oblázků až po beton a jejich velikost se také značně různí. Spousta malých zátok podél pobřeží slibuje romantický zážitek ve stínu hustého borového porostu.

Turistická vybavenost, aktivity

Paleta možností, kde se v letovisku Rabac ubytovat, se neustále rozšiřuje. Dříve tu stávaly většinou jen menší hotely se třemi hvězdami, dnes však není výjimkou ubytovat se v luxusním čtyřhvězdičkovém zařízení. Řada původních hotelů byla navíc zrekonstruována, a tak je z čeho vybírat. A pokud jde o rabacké hotely obecně, rozhodně nejsou využívány jen v průběhu letní sezóny. Vzhledem k zdravému životnímu prostředí, přívětivému klimatu a čistému ovzduší, které je prosyceno mořskou solí, se do Rabacu jezdí i v zimě na ozdravné pobyty s rehabilitačními procedurami. A samozřejmě nesmí chybět ani pestrý program pořádaný právě hotelovými podniky. Patří mezi ně hudební a taneční večery, diskotéky a zábavné soutěže.

Pokud nejste vyznavačem klasické hotelové dovolené, můžete složit hlavu v některé z místních vilek, penzionů, soukromých apartmánů nebo dvou kempů – Oliva a Marina.

Rabac je příznivě nakloněn sportům všeho druhu. Z vodních je vedle jízdy na kajaku, skútrech, banánu nebo vodních lyžích oblíbené potápění. Potřebnou instruktáž zajistí několik škol v Rabacu a okolí, které připravují kurzy pro různé úrovně zájemců. Z dalších sportů můžete zakusit rybolov pod mořskou hladinou nebo plachtění. Ze suchozemských aktivit se můžete díky dobře vybaveným hřištím oddat minigolfu, odbíjené nebo fotbalu. Pro děti jsou pak připravena hřiště dětská. Ti nejmenší si také jistě zamilují vláček, který jezdí v průběhu letní sezóny skrz město a projede celý úsek od pláže Maslinica, podél malebného pobřeží, přes promenádu, až k pláži Girandella. Jestliže se ale chcete pohybovat raději po svých nebo šlápnout do pedálů jízdního kola, zvolili jste správné místo. Přímo v Rabacu si můžete zapůjčit kolo a vyrazit po značených stezkách do krásné přírody. A aby toho nebylo málo, něco se tu najde i pro koňaře. V obci Labin, která je vzdálena asi 5 km od letoviska Rabac, chovají koně a poníky, na kterých si můžete zajezdit.

Vedle všech vyjmenovaných lákadel je navíc letní Rabac živým kulturním městečkem, v němž se pořádají koncerty, soutěže, lidová vystoupení, slavnosti a trhy.

Výlety v Rabacu

Rabac je součástí Kvarnerské riviéry poloostrova Istrie a jako takový není samozřejmě sám. V jeho blízkosti se nachází několik dalších resortů a obcí, které doslova vyzývají k pěknému výletu, například Plomin (cca 17 km), Brseč (cca 28 km) nebo Mošćenička Draga (cca 38 km). Ještě blíže – asi 5 km od Rabacu – objevíte Labin, nádherné historické městečko dále od pobřeží, zasazené do zalesněné, jemně zvlněné krajiny. V této malebné obci si můžete prohlédnout staré nostalgické uličky, paláce, městské domy nebo muzeum.

Když se postavíte na mořský břeh u Rabacu a zahledíte se do dáli, můžete spatřit pevninu nad horizontem. Jde o ostrov Cres, jehož severní pobřeží je rovnoběžné s istrijskými východními břehy právě nedaleko Rabacu. A nakonec proč byste se jen dívali? Na ostrov Cres se můžete rovnou vypravit. Zaveze vás tam loď přímo z letoviska Rabac.

Pouhých 50 kilometrů vás při pobytu v Rabacu dělí od známé Puly, největšího města poloostrova Istrie a zároveň historické perly této části Chorvatska. Jeho neopomenutelným skvostem je antická aréna, ne nepodobná italskému Koloseu.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Diskotéky, Nákupy
--- • --- • ---
---