Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Prizna

Oblast
Typ letoviska Klidné
Kvarner
Chorvatské přímoří
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Prizna, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Maličká a velmi kompaktní osada Prizna se nachází v místě, kde se potkávají na jedné straně horský masiv Velebit a na straně druhé mořská hladina Velebitského průlivu. Společně jsou pak prázdninovou kulisou skromné dovolené v Prizně, která je především známá jako přístav, odkud vyplouvají trajekty na protější ostrov Pag.

Pláže v letovisku Prizna

Pláže v Prizně jsou většinou betonované a nacházejí se přímo u ubytovacích zařízení. Stačí sejít od apartmánu po schůdcích a jste u moře. Samotný vstup do vody je obvykle upraven pomocí schodů rovnou do hloubky. Natrefíte tu ale i na přírodní pláž, která je pokrytá většími kameny, s pozvolněji sestupným mořským dnem.

Turistická vybavenost, aktivity

V Prizně je k dispozici pouze několik apartmánů a pokojů nebo prázdninových domů. Hotely či hotelové komplexy byste tu hledali zbytečně. Přesto jsou zdejší ubytovací zařízení slušně vybavena pro jednoduchou dovolenou, kde si vše obstaráváte sami. V apartmánu bývá většinou kuchyň se sporákem a lednicí, koupelna a terasa. Některé pokoje nebo apartmány jsou klimatizované a mají i TV nebo připojení na wifi.

Mezi aktivity v Prizně se řadí plavání, potápění, šnorchlování, rybaření a pěší túry.

Výlety v letovisku Prizna

Z Prizny se můžete vydat do bohaté okolní přírody, třeba do cca 50 km vzdáleného Národního parku Sjeverni Velebit. Velká dálka to není ani do národního parku Paklenica, jen opačným směrem, tedy na jihovýchod od letoviska. O něco dále do vnitrozemí na vás čekají slavná Plitvická jezera.

Letovisko Prizna je součástí Chorvatského přímoří, jež zahrnuje několik dalších zajímavých resortů, které stojí za návštěvu, například Jablanac (cca 16 km), přístav Senj (cca 50 km) nebo Sveti Juraj (cca 40 km). Třetí největší město Chorvatska a zároveň hlavní město Chorvatského přímoří –Rijeka – leží cca 112 km od Prizny.

Díky trajektovému spojení se jako ideální místo výletu z Prizny jeví ostrov Pag. Vedle něj můžete vyrazit i na nedaleký Rab přes pevninský přístav Stinica (cca 16 km od Prizny) do rabského přístavu Mišnjak.

A pokud byste zatoužili po trochu delším výletu, vyjeďte podél pobřeží a přes Krcký most na ostrov Krk, třeba do letoviska Omišalj, Bašky, Vrbniku nebo hlavního města Krku.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Nákupy
--- • --- • ---
---