Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Poreč

Oblast
Typ letoviska Rušné
Istrie
Západoistrijské přímoří
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Poreč, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Poreč je město nevelké, přesto patří k nejnavštěvovanějším letoviskům nejen Istrie, ale celého jadranského pobřeží, české rekreanty nevyjímaje. Svou návštěvností se společně s letoviskem Rovinj dokonce řadí mezi turisticky nejfrekventovanější města Chorvatska, jakými jsou třeba Záhřeb nebo Dubrovník. Nicméně Poreč má mezi nimi své výsadní postavení – právě zde totiž lidé pobývají mnohem delší čas, tedy nejezdí sem pouze na výlet, ale tráví tu obvykle celou svou dovolenou, a to nejen rodinnou.  

Sedmnáctitisícové živé městečko Poreč s přístavem je současně největším resortem Západoistrijského přímoří, v jehož střední části, tedy mezi letovisky Funtana a Novigrad, se nachází. Původně římská osada, která nyní píše již druhou tisícovku let své historie, se může pochlubit pěkným historickým centrem, pozůstatky antických chrámů a řadou památek, jimž dominuje Bazilika sv. Eufrazia se špičatou zvonicí a malbami zdobeným interiérem. Bohaté dějiny ale rozhodně nejsou to jediné, co může Poreč nabídnout. Město má nádhernou pobřežní promenádu s palmami, vysázenými květinami a parkovou úpravou, výborné restaurace, kluby a bary, včetně diskoték, a množství ubytovacích kapacit od hotelů až po kempy. Zdejší fantastické pobřeží je plné pláží, obrostlé bujnou vegetací v čele s borovými lesy a oplývá dechberoucími výhledy na křišťálově čisté moře, které hraje všemi barvami mořské modři. 

Pláže v Poreči

Kolem celého pobřeží Poreče najdete nespočet pěkných pláží s různým vybavením a rozličným povrchem. Většinou jsou to pláže pokryté kameny nebo oblázky, případně porostlé trávou nebo uměle upravené betonem. Doporučuje se proto nosit vhodnou obuv jak na pláž, tak do vody. Pokud ale přebýváte ve větším hotelu, pravděpodobně budete mít k dispozici bazén, kde můžete chodit bez problémů bosky a do vody sestupovat po schůdcích. Na plážích bývá obvykle vstup ze břehu mírnější, místy může být ale strmý a možný pouze ze skalisek – to však záleží na konkrétní pláži. Mnohé pláže jsou plně vybavené, takže se můžete těšit na nejrůznější atrakce typu toboganů, skluzavek, trampolín a nafukovacích hradů na vodě, stejně jako na veškeré služby, jako například sprchy, převlékací kabiny, výpůjčku slunečníků a lehátek, občerstvení, nakupování a možnosti sportů (vodní lyžování, šlapadla či jízda na motorovém člunu, banánu nebo dalších nafukovacích objektech). Řada pláží nese ocenění Modré vlajky, takže kvalita je jistá. Další výhodou je, že na celém pobřeží je dostatek místa opravdu pro všechny. I když je tedy některá pláž zaplněná, stačí popojít o kousek dál a najít si své místečko. Většina pláží je lemována vzrostlými stromy, a tak se v jejich stínu můžete krásně schovat před horkým sluníčkem kdykoliv během dne. 

Bijela uvala 

Bijela uvala je kemp, který vedle čerstvého vzduchu a hezkého prostředí v přírodě nabízí pohodlné, moderní ubytování a také vlastní pláž, dlouhou asi 300 metrů a oceněnou Modrou vlajkou za čistotu a dobrou údržbu. Pláž je tvořena hned několika sekcemi – jedna je spíše kamenitá, s nízkými skalisky a betonovanými částmi, další je pokrytá kamínky a oblázky, a to i na mořském dně. V kempu jsou k dispozici toalety a sprchy, bazén, restaurace, obchody, plavčíci a spousta zábavných aktivit. K pláži se dostanete po upravených cestičkách přímo z kempu. 

 Borik 

Pláž Borik v letovisku Poreč je velmi pěkná pláž s rovinatým terénem. Díky němu má senzační rozhled na celou širokou zátoku, na blankytně modrou mořskou hladinu rozprostírající se do dálky a hlavně na nedaleký poloostrůvek, na němž spočívá historická část městečka Poreč. Povrch pláže Borik je složen z oblázků, kamínků a trávy, nicméně některé části jsou uměle upraveny, aby na ně bylo možné pohodlněji umístit slunečníky a lehátka, které si tu lze pronajmout. Částečně je místy navezen i písek. Vstup do vody je buď přímo z pláže přes dlouhou mělčinu, kterou ocení děti a neplavci, nebo pomocí schůdků se zábradlím. 


I tato pláž patří k mnoha porečským plážím, které byly vyznamenány Modrou vlajkou za čistotu, dobrou údržbu a celkovou kvalitu. Své si tu tak najdou všechny kategorie návštěvníků – ať už rodiny s dětmi, senioři nebo mladé páry a skupinky přátel. Vzhledem k blízkosti několika hotelů, jejichž hosté jsou nejčastějšími návštěvníky pláže Borik, je zajištěno vše potřebné – od sanitárního vybavení jako sprchy nebo WC, včetně toalet pro handicapované, přes převlékací kabiny, plavčíky a bohaté občerstvení v několika barech a restauracích až po nabídku sportů (pronájem šlapadel, jízda na vodních lyžích nebo banánu, plážový volejbal, parasailing, tenis, stolní tenis, minigolf). Pro děti je připraveno dětské hřiště a nafukovací hrady na vodě. 

Brulo

Pláž Brulo je organizovaná, plně vybavená a Modrou vlajkou titulovaná pláž v letovisku Poreč. Od centra resortu sem vede asi dvoukilometrová procházková trasa po upravených chodníčcích, od tří hotelů v okolí je to pak jen několik stovek metrů. Pro ty, kteří přijedou osobním automobilem, jsou přímo u hotelů připravena parkoviště, kde je možné vůz odstavit a dále pokračovat po svých. Pláž Brulo doprovázejí po okrajích husté keře a stromy, hlavně borovice a duby, které jsou zdrojem přírodního stínu, v němž se můžete ukrýt před zářivými paprsky slunce. Na pláži je vkusně zkombinován cementový, skalnatý, oblázkový a travnatý povrch do nerušivého celku, který láká k poležení a odpočinku. Koupat se můžete jak v moři, tak v mělkém betonovém bazénku, do kterého přitéká mořská voda. Protože je tento rezervoár ohraničen a vstup do volného moře z něj není možný, je bezpečný i pro neplavce a menší děti. Ty si navíc mohou hrát na dětském hřišti přímo na pláži a mají tu i velké pískoviště. Dále nechybí sprchy, šatny a občerstvení v několika barech a restauracích v blízkosti pláže. V nich jsou také dostupné toalety. Ze sportů můžete vedle plavání provozovat tenis, stolní tenis, minigolf nebo si zaskákat na trampolíně a na nafukovacích hradech na vodě. 

Crnika 

Pláž Crnika se nachází u letoviska Poreč, konkrétně u apartmánového areálu Lanterna, a je dostupná po upravených chodnících, které vedou až na samotnou pláž a k pobřeží. Celých 300 metrů pláže Crnika je pokryto kameny a betonovými platy, na kterých stačí rozprostřít matraci nebo lehátko a vystavit své tělo sluníčku. Přístup do vody je usnadněn uměle vybudovanými schůdky, případně můžete do moře vkročit rovnou ze břehu dlouhou, kamínkovou mělčinou. Kvalita pláže byla vyznamenána Modrou vlajkou, což ocení všichni příchozí, zejména pak rodiny s dětmi a senioři, kteří hledají nejen pohodlí, ale i čistotu a bezpečí, o které se ještě navíc starají zdejší plavčíci. K dispozici jsou dále sprchy a přírodní stín díky stromům kolem. Nejmenší návštěvníky pláže Crnika jistě potěší spousta prolézaček, skluzavky a houpačky. 

Delín (pláž u hotelu Delfín) 

Hotel Delfín je obří hotelový komplex obklopený zeleným lesem a disponující krásnou dlouhou pláží jen několik metrů od hotelu. Samotný hotelový areál přitom patří k vůbec největším v celém Chorvatsku. 

Pláž Delfín je opatřena cementovanými částmi, místy je pokrytá oblázky, kameny nebo pískem. Vstup do vody je různý dle konkrétní části pláže – místy je pozvolný, někde strmější. Vyberte si proto tu, která bude nejlépe vyhovovat vašim plaveckým schopnostem. Díky kolem rostoucím stromům je na pláži dostatek přírodního stínu, eventuálně je možné jej doplnit slunečníkem. Podél pláže vede pobřežní promenáda s lavičkami a odpadkovými koši. U pláže je k dispozici dětské hřiště, restaurace, bar, tobogan, obchody, hřiště na plážový volejbal a rychlé občerstvení. Najdete tu i travnatou část, kde se pěkně odpočívá. Ze sportů můžete zkusit jízdu na vodních lyžích, na banánu, šlapadle nebo motorovém člunu. Od břehů pak můžete při sladkém lenošení pozorovat okolní maličké ostrůvky v moři. O vaši bezpečnost při koupání a dovádění v moři se na pláži Delfín postarají během celé letní sezóny zkušení záchranáři. 

Vše ostatní naleznete v hotelu, u kterého slouží hostům i bazén s lehátky a slunečníky. 

 Galeb (u kempu Solaris)

Protože je oblast kolem Poreče poměrně rozlehlá, najdou se i pláže vzdálenější od centra letoviska. Jednou takovou je i pláž Galeb, která leží asi 15 km od Poreče. Je součástí kempu a prázdninového resortu Solaris na poloostrůvku Lanterna, odkud se vám rozprostře pohled na celou širokou zátoku kolem malebných břehů Istrie. Pláž je zčásti kamenitá a zčásti zpevněná betonem, přičemž jsou tu vybudovány schůdky a propojené kaskádovité plochy, kde můžete odpočívat a slunit se na dece nebo lehátku. V jedné sekci je pláž pokryta přírodními oblázky a kamínky. Vstoupit do vody můžete buď ze zmíněné oblázkové části, anebo sestoupit pohodlně po schůdcích se zábradlím. Díky blízkému kempu jsou k dispozici veškerá potřebná zařízení a služby, jako stravování, ubytování, zábava nebo toalety a sprchy. 

Galijot

Pláž Galijot najdete u stejnojmenného apartmánového komplexu v letovisku Poreč. Jde o skalnatou pláž, jejíž břehy jsou z velké části zpevněny betonem a opatřeny schůdky až do vody. Mořské dno je pokryto kamínky a oblázky, a tak se doporučuje vhodná obuv. Břeh je však mělký, a tak je pláž určena pro všechny – rodiny s dětmi, neplavce, starší osoby, handicapované (bezbariérový přístup), ale i mladé, kteří touží po zábavě, sportu a klasické plážové relaxaci, jako opalování a ležení na sluníčku. Pláž Galijot je obklopena borovicemi, takže zajišťuje svým návštěvníkům dost stínu, který je potřeba v horkých slunečných dnech. K dispozici jsou lavičky k odpočinku, pronájem lehátek a slunečníků, toalety (včetně WC pro handicapované), sprchy, šatny, pronájem šlapadel, potápěčské centrum, dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, záchranáři a občerstvení (restaurace, kavárny a zmrzlinové stánky v blízkosti pláže). 

 Lotosi 

Hotelová pláž u velkého ubytovacího komplexu Plavi se jmenuje Lotosi a nachází se zhruba 3 kilometry od centra letoviska Poreč. Pláž se skládá z několika sekcí – oblázkové, skalnaté, betonované a nakonec i travnaté, kde se nejlépe leží a opaluje. Zdejší zeleň je zdrojem přírodního stínu a moře je čisté a průzračné, a tak není divu, že si pláž Lotosi vysloužila ocenění Modré vlajky, které hodnotí kvalitu pláže, její čistotu a údržbu. Díky tomu je pláž vhodná pro rodiče s malými dětmi a všechny ostatní, které baví tradiční letní dovolená u moře, v blízkosti veškerých služeb a zábavy. V okolí pláže je možné se občerstvit v některé z restaurací a kaváren, eventuálně si můžete něco malého zakoupit v jednom z řady obchodů. Pláž Lotosi je v hlavní letní sezóně střežena plavčíky, kteří dohlížejí na bezpečnost rekreantů. Pronajmout si dále můžete slunečníky a lehátka, využít lze sprch, toalet a šaten, ale také si zde mohou zájemci užít vodních sportů, jako šnorchlování, potápění, jízdy na šlapadle nebo člunu, zahrát si tenis, plážový volejbal nebo si zařádit na nafukovacím ostrůvku. A pokud vám ani tato pestrá nabídka nebude dostačovat, vydejte se do nedalekého akvaparku Aquacolors Poreč se spoustou vodních atrakcí. 

Na pláž Lotosi se dostanete městskou hromadnou dopravou, autem nebo pěšky po upravených pěšinách. 

Materada 

Pláž Materada, hrdá nositelka označení Modré vlajky, které je důkazem o jejích kvalitách, se nachází v letovisku Poreč, a to konkrétně ve čtvrti, která se taktéž jmenuje Materada. A stejný název nosí i kemp a s malou obměnou také hotel Laguna Materada, přičemž obě zmíněná ubytovací zařízení leží jen kousek od pláže Materada a pláže Špadići. 

Pláž Materada je oblíbená jak mezi turisty, tak místními. Většina pláže je uměle upravena pomocí betonu, blíže ke břehu ale zůstaly původní přírodní skaliska a za betonovým pásem je pěkná travnatá plocha vhodná k ležení a opalování. Mořské dno je písčité. Vzhledem k zatravněnému povrchu, který odděluje samotnou pláž od okolní zeleně, není na pláži Materada žádný přirozený stín od stromů. Během letní sezóny jsou na pláži nabízeny různé sportovní aktivity, k dispozici jsou také plavčíci, sprchy, převlékací kabiny a možnost občerstvení v baru, restauraci nebo marketu.

Městské koupaliště (Gradsko kupalište)

Přes kilometr dlouhá pláž s jednoduchým názvem Městské koupaliště je jednou z mnoha pláží letoviska Poreč na poloostrově Istrie. Nachází se asi kilometr od centra města vedle porečského přístaviště a pláže Brulo. Té je také podobná, protože je její jakousi prodlouženou rukou, jen je o něco klidnější. Stejně jako spousta dalších zdejších pláží, vybojovalo si i Městské koupaliště prestižní ocenění Modré vlajky za své čisté prostředí, průzračnou vodu a celkovou kvalitu. Přírodní skalnatý povrch pláže je zpevněn betonem a do vody vedou schůdky. Aby se na pláži nepřihodilo nic nepříjemného, na to dohlížejí od června do září plavčíci. Hned u pláže je zbudováno dětské hřiště. 

 Oliva 

Pláž Oliva nenajdete přímo v letovisku Poreč, ale musíte se za ní vypravit až na ostrůvek Sveti Nikola, který leží asi 5 minut plavby lodí od resortu. Oblíbená je tato pláž hlavně mezi místními, kteří nejlépe vědí, kde je nejhezčí koupání. Ostrůvek se může pochlubit hustým dubovým a borovým porostem, který při pobřeží stíní před prudkým sluncem. Část pláže je pokryta oblázky a kamínky, část je uměle upravena k příjemnějšímu ležení. Pláž Oliva, která byla za čistotu vody a okolí oceněna Modrou vlajkou, má snadný přístup do vody buď přímo z oblázkové sekce, nebo pomocí schůdků. Nechybí sprchy a sociální zařízení, pronájem lehátek a slunečníků, restaurace ani pobřežní hlídka. Hned za pláží se rozkládá park s travnatou plochou, která je ideální k letní opalovačce. Moře se na pláži Oliva svažuje od hloubky jen pozvolna, na rozdíl od jiných částí ostrůvku, kde je moře hluboké hned od břehu. Mělké moře tak činí z pláže Oliva romantické ostrovní zákoutí, vhodné pro rodiny s dětmi, seniory, ale i mladé návštěvníky, kteří hledají trochu romantiky. 

Pláž naleznete kousek od hotelu Fortuna na ostrůvku Sveti Nikola. 

Parentium 

Pláž Parentium leží na samém konci malého poloostrůvku v letovisku Poreč a patří k hotelu Laguna Parentium, který jí propůjčil část svého jména. Pláž se rozprostírá při malebném západoistrijském pobřeží, které je lemováno přírodními skálami, kameny a zelenými stromy, a může se mimo jiné i díky tomu pochlubit vyznamenáním Modré vlajky za kvalitu, čistotu a ekologické prostředí. Povrch pláže je částečně oblázkový, zčásti travnatý a některé partie jsou opatřeny cementovanými plochami k pohodlnějšímu lenošení a opalování. Pláž je poměrně rozlehlá a dlouhá, protože se vine podél celého břehu poloostrova, na kterém leží. Některé její úseky jsou více využívány hosty hotelu, jiné jsou oblíbené mezi místními. Rozhodně si tu ale své místo najde každý, kdo miluje průzračné moře a odpočinkové hovění si u moře. Přestože je pláž dekorována stromy, mnoho přírodního stínu tu v některých místech není, proto je dobré na to pamatovat a vybavit se předem. U pláže si můžete dopřát příjemné osvěžení a něco dobrého na zub ve dvou restauracích. 

Pical 

Pláž Pical, na kterou vedle turistů rádi zavítají i zdejší obyvatelé, je nejlépe dostupná z centra letoviska Poreč, ideálně z jeho čtvrti Pical a stejnojmenného hotelu, eventuálně také z částí Finida a Mate Balota. Cesta pěšky ze středu města zabere pouhou čtvrthodinku, případně vás sem během pár minut zaveze turistický vláček. Poté se ocitnete na pěkné, nově upravené pláži, která nabízí plochy k poležení, pobřežní promenádu, oblázkové sekce a parádní dětské hřiště s pískovištěm a maketou potopené lodi, na které mohou ti nejmenší společně s ostatními malými návštěvníky znovu a znovu prožívat své vysněné pirátské příběhy. Pláž kolem obrůstá zelený porost, který zajišťuje přírodní stín. Nechcete-li ale pouze polehávat ve stínku, bude vás určitě zajímat okrajová část pláže, jež je vyhrazena vodním sportům. Můžete si tu zajezdit na vodních lyžích, banánu a dalších bláznivých objektech, včetně moderního flyboardu. O celodenní občerstvení se stará několik barů a restaurací, z nichž nejznámější je restaurace Harst s terasou a Tequila Bar přímo na pláži, který nezavírá ani po setmění. Za vlahých letních večerů se naopak stává místem noční zábavy s živou hudbou v příjemném prostředí hned u moře. 

Plava Laguna (Bellevue)

Plava Laguna aneb Modrá laguna je jednou z pláží letoviska Poreč na západě poloostrova Istrie. Není to sice klasická bílá písčitá pláž obklopená palmami a sytě tyrkysovou vodou exotického moře, jak si možná pod tímto názvem představíme. Přesto jde o příjemné místo chorvatského přímořského charakteru, tedy o skalnatou pláž s kamenitým vstupem do moře, místy oblázkovo-kamínkovou, která je částečně zpevněna cementovými plochami a opatřena paloučkem ke slunění a odpočinku. Pláž, která je dlouhá zhruba 250 metrů a je součástí hotelového komplexu, obestírá bohatá zeleň borovic, které vytvářejí příjemně chladivý stín v letním vedru. Pláž Plava Laguna se řadí mezi četné porečské pláže, které za své přednosti dosáhly kvalitativního označení Modré vlajky. K dispozici jsou tu sprchy, toalety a šatny, dále slunečníky a lehátka k pronájmu, plavčíci střežící bezpečnost návštěvníků, samozřejmostí jsou sporty a pohybové aktivity (jízda na vodních lyžích, šlapadlech nebo banánu, tobogan, šnorchlování, potápění, tenis) a v neposlední řadě občerstvení v restauraci, kavárně nebo fast foodu. Líbit se zde bude zejména rodičům a jejich dětem, ale nejen jim. Díky řadě sportů si pláž Plava Laguna zamilují i mladší ročníky. Pro naturisty je vyhrazen jeden úsek pláže. Kolem se táhne pěkná promenáda vhodná k procházkám. 

Pláž Plava Laguna, kterou najdete několik kilometrů od centra Poreče, je přístupná pouze po moři nebo pěšky po asfaltových cestách. Pro motoristy je připraveno parkoviště u hotelu jen kousek od pláže. 

Špadići 

Pláž Špadići je sousedkou porečské pláže Pical a leží asi 2 km od centra letoviska Poreč v blízkosti dvou hotelů a sportovního centra. Právě hoteloví hosté jsou jejími nejčastějšími návštěvníky. Pláž je udržovaná a před časem byla dokonce zrekonstruována. Využívat tak můžete betonované úseky s umělým vstupem do vody po schůdcích, ale i oblázkových a kamenitých částí nebo travnaté plochy určené především k pohodlnému opalování. Nechybí šatny, sprchy, plavčíci, prolézačky pro děti a několik stravovacích zařízení – kaváren a restaurací na pláži a v ulicích hned za ní. Na pláži Špadići nenajdete přírodní stín, proto se doporučuje zajistit si adekvátní ochranu před letním chorvatským sluncem. 

Ulika (naturistická pláž)

Pláž Ulika se rozprostírá u stejnojmenného kempu, který vychází vstříc především milovníkům naprosté přirozenosti a svobody, tedy naturistům. Zde se ocitnou uprostřed přírody a téměř s ní splynou v dokonalé harmonii mezi stoletými duby, které jsou okrasou zdejšího pobřeží, a nízkými skalisky při modrých vodách Jaderského moře. Zkrátka idylka, které nelze odolat. Až na pláž vedou upravené cestičky citlivě zasazené do krajiny kolem pobřeží a návštěvníkům pláže jsou k dispozici plavčíci i občerstvení. Voda je navíc průzračně čistá a vstup do moře mělký, pokrytý kameny. Není proto divu, že se pláž pyšní oceněním Modré vlajky. 

V kempu je možné se ubytovat v mobilních domech s kuchyňkou, koupelnou a venkovní terasou a o pohodlí hostů se stará přívětivý personál. Jestliže s sebou na dovolenou berete svého čtyřnohého miláčka, není to vůbec problém. Zvířata jsou v kempu vítána. 

Valeta (u kempu Lanterna)

Pláž Valeta leží trochu dále od Poreče – cca 15 km – zato je umístěna hned vedle kempu Lanterna, který zajišťuje spoustu služeb a možností zábavy i sportu. A právě návštěvníci kempu jsou nejčastějšími návštěvníky této pláže, neboť to mají k moři opravdu jen kousek, i když rekreanti z Poreče a jiných letovisek také nejsou výjimkou. Pláž má několik stovek metrů, její povrch tvoří oblázky a písek a její větší část je uměle zpevněná, včetně vstupu do vody, který je zajištěn prostřednictvím schůdků. Opodál se nachází travnatá plocha určená k poležení a opalování. Pláž s kempem jsou díky vybavení doporučovány i rodičům s dětmi. Vzhledem k tomu, že pláž leží u kempu, je možné se v něm rovnou ubytovat a využívat jeho služeb a zařízení, třeba restaurace, nebo se účastnit sportovních a zábavných akcí. 

Zelená laguna 

Zelená laguna je jakýsi resort sám o sobě na samostatném poloostrůvku hned vedle Poreče jižním směrem. Na rozlehlém prostoru, který je lemován mořskými břehy se spoustou zátok a pláží v délce zhruba 10 kilometrů, se rozprostírá turistická osada s několika hotely, mnoha apartmány, dvěma kempy, restauracemi a řadou možností zábavy a relaxace. Vše je zasazeno do zelené přírody tvořené zejména lesy a všudypřítomnou vegetací. 

Pláž Zelená laguna přináleží k autokempu stejného jména. Je převážně oblázková se skalnatými a kamenitými sekcemi, usazená v prostředí plném zeleně. Voda je tu krásně modrá a průzračná. Není proto divu, že si tato pláž vysloužila ocenění Modré vlajky za svou čistotu a kvalitu. Bezpečí je zajištěno díky plavčíkům, kteří pláž hlídají během celého dne v době letní sezóny, tedy od května do září. K dispozici je občerstvení a hned za pláží pobřežní promenáda v podobě upraveného chodníčku lemovaného stromy a trávou. 

Hned u vchodu do areálu Zelená laguna je menší pláž s možností zajezdit si na wakeboardu díky speciálnímu zařízení, které vás táhne na laně, přičemž vy jen udržujete balanc na prkně. Tuto specialitku najdete před hotelem Molindrio. Zdejší oblázková pláž slouží především právě sportovcům, kteří si přišli zajezdit na wakeboardu. Krom toho si ale můžou zahrát také plážový volejbal, občerstvit se v plážovém baru a nechat děti si pohrát na dětském hřišti s pískovištěm a houpačkami. K dispozici jsou také toalety. 

Další část resortu Zelená laguna, rovněž s pláží, se nachází mezi hotelem Plavi a apartmány Astra. Pláž je tu převážně opatřena plochými cementovanými bloky s oblázkovými úseky. Nenabízí však mnoho stínu, proto je dobré se správně chránit proti ostrému slunci. Krom koupání a opalování zde můžete trávit čas sportem, například si zahrát minigolf, tenis, zajezdit si na šlapadle nebo na člunu, půjčit si kolo nebo si zaskákat na nafukovacích ostrůvcích na vodě. Nechybí restaurace a obchody. Právě z tohoto místa vyráží pravidelná linka do centra města Poreče, které leží na vedlejším poloostrovním výběžku. 

Turistická vybavenost, aktivity

Už z oblíbenosti letoviska Poreč lze dovodit, že ubytovací možnosti budou opravdu pestré a bohaté. V poměrně rozlehlém resortu, který se rozkládá na několika výběžcích a v několika zátokách poloostrova Istrie, se nabízí široká škála ubytovacích kapacit – hotely, apartmánové domy, penziony a kempy. 

Mezi nejoblíbenější ubytovací zařízení v Poreči patří velký hotelový komplex Delfín, jenž se ukrývá uprostřed lesů, má obří bazén a celkem sedm budov o téměř osmi stech pokojích. Skoro by se dalo říci, že se jedná o samostatnou hotelovou obec. Uvnitř areálu je veškeré vybavení splňující požadavky i těch nejnáročnějších hostů. Využít je tak možné restauračních zařízení, kavárny, baru, diskotéky, obchůdků, již zmíněného bazénu s mořskou vodou a teras s nádherným výhledem na moře. V poslední době je hotel využíván i ke kongresovým účelům a je na to patřičně vybaven jak kapacitou pokojů, tak konferenční halou pro několik set delegátů. Před hotelem najdete pláž stejného jména, tedy také Delfín, která se mimo jiné zaměřuje na vodní sporty, jako je jízda na vodních lyžích, banánu, šlapadle nebo motorovém člunu. Navíc se tato pláž pyšní oceněním Modré vlajky. Kolem hotelu se vinou stezky pro pěší a cyklisty, takže další pohybová aktivita se doslova podbízí – jsou to pěší túry, procházky a cyklistické výšlapy. 

Ve městě Poreč jsou samozřejmě k mání bary, restaurace, zábavní podniky a množství obchodů a obchůdků. 

Rozhodně si při pobytu v Poreči nenechte ujít nedávno postavený akvapark Aquacolors, který čeká v blízkosti velké turistické lokality zvané Zelena laguna.  

Během letní sezóny se v Poreči pořádají poutavé akce, jako např. koncerty klasické hudby i jazzu, Festival pouličního umění vždy v srpnu, nebo různé výstavy a vystoupení. 

Výlety v Poreči

Město Poreč se samo o sobě může stát cílem zajímavého výletu nebo vycházky spojené s prohlídkou historického centra. Prostřednictvím památek totiž dává Poreč nahlédnout do své pestré historie. Tou nejvýznamnější pamětihodností, která je zapsána i na seznam UNESCO, je Bazilika sv. Eufrazia z 6. století. Na její vysokou zvonici můžete vystoupat a pokochat se nádherným výhledem na starou část města. Dalšími památkami jsou například tři benátské věže z 15. století a na dnešním Trgu Marafor si můžete povšimnout původní dlažby římského Fóra, které tu stávalo před zhruba dvěma tisíci lety. Kousek od náměstí pak stojí stejně starý antický chrám, respektive jeho pozůstatky. V porečském muzeu, tedy v takzvaném Paláci Sinčićů, si můžete prohlédnout historické sbírky a vzácné obrazy.  

Přímo v Poreči lze navštívit nedávno postavený akvapark Aquacolors a užít si vodní zábavu plnými doušky. 

Lodí je možné z Poreče doplout na nedaleký ostrůvek Sveti Nikola, kde čekají přírodní romantické pláže dále od lidí a skvělé koupání. 

V okolí letoviska Poreč se nachází několik dalších resortů Západoistrijského přímoří: Funtana (cca 7 km), Vrsar (cca 10 km), Tar (cca 11 km) nebo Novigrad (cca 20 km). 

A trajektem se z Poreče dostanete až do kouzelných Benátek v nedaleké Itálii. Cesta zabere zhruba tři hodiny. 

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Diskotéky, Nákupy, Památky
--- • --- • ---
---