Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Njivice

Oblast
Typ letoviska Rušné
Kvarner
Krk
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Njivice, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Při přejezdu mostu na ostrov Krk vás jako jedno z prvních nádherných letovisek uvítá malá, asi jeden a půl kilometru dlouhá vesnička Njivice. Jde o bývalou rybářskou osadu, kterou obývali lidé už v době starých Římanů. A rybářství provází tuto vesnici dodnes. V jejím samém středu je toho důkazem malý přístav plný jachet a rybářských lodí. 

Podél pobřeží jsou velmi prakticky rozmístěny jednotlivé uličky, a tak je téměř nemožné zde zabloudit a i nově příchozí se v místě velmi rychle zorientuje.

Pobřeží je v Njivici po obou stranách lemováno krásnými plážemi převážně s oblázky, ale místy i pískem. Nechybí ani klidné zátoky, romantické západy slunce nad mořem nebo rušnější život kolem barů a restaurací. 

Pláže u letoviska Njivice

Opravdu příjemné dovolenkové zážitky čekají na návštěvníky na hlavní pláži zvané Miramare. Oblázková pláž s pozvolným vstupem do vody je podél dekorována palmami, které poskytují chladivý přírodní stín. Po právu si tato pláž nese své kvalitativní ocenění Modré vlajky. 

Vyhlášené pláže jsou k nalezení též u některých hotelů, např. u hotelu Jadran (dříve Luka, první hotel v Njivici vystavěný ve 30. letech minulého století) nebo u hotelu Beli Kamik. 

Osvěžit se pak lze nejen v křišťálově čisté vodě při březích, ale také v přilehlých kavárničkách, jichž je podél pláže dostatek. A na oběd také nemusíte odbíhat daleko, neboť nabídka místních restauračních zařízení je velmi pestrá. 

Dále po promenádě se snadno dostanete i na další, mnohem menší pláže, většinou již bez oblázků, ale s upravenými betonovými plošinami. Dále na jih od hlavní pláže začíná houstnout vegetace a smíšené lesy tak sahají téměř až k moři. Zde najdete ta pravá místa pro romantické duše. Hustý porost totiž skrývá mnoho malých, téměř nenavštěvovaných zátok.

Poblíž zdejšího autokempu najdete i pláž pro nudisty.

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování šité na míru každému – i to je v Njivici samozřejmostí. Najdete zde velké hotelové komplexy i menší hotýlky, bungalovy, privátní ubytování u soukromníků nebo kemp. Opravdu pro každého to, co na dovolené vyhledává.

Podmínky pro vodní sporty jsou v letovisku Njivice velmi dobré. Na dlouhé promenádě můžete využít nabídku místních instruktorů a vyrazit s nimi za podmořským dobrodružstvím při potápění. Z přístaviště zas lze vyplout na rybářské lodi podél pobřeží, nahodit pruty a užít si vzrušení z rybolovu. Ovšem pozor! Pro pravé rybářské „fajnšmekry“ je připraveno podmořské rybaření. 

Pokud by vám snad přesto byla na pláži dlouhá chvíle a slunění už bylo trochu moc, rádi vám tu zapůjčí vodní skútry nebo vás naučí základům windsurfingu. 

A co takhle pořádný adrenalin nebo zkrátka jen něco bláznivého? Obojí přinese jízda za člunem, ať už na vodních lyžích nebo na banánu. S partou přátel tak můžete vyzkoušet, kdo z vás se na něm udrží nejdéle.

Milovníci minigolfu nebo stolního tenisu mají pro svůj koníček připravená sportoviště a stejně tak příznivci basketbalu, kuželek nebo klasického tenisu najdou potřebné zázemí. Kdo má naopak rád aktivní cyklistickou dovolenou a pěkné výlety, pro něj je resort Njivice výbornou startovní pozicí, neboť právě odtud lze vyrážet na každodenní vyjížďky po okolí. 

Promenáda podél pláže je obklopena příjemnými a útulnými kavárnami a restauracemi s nepřebernou nabídkou místních specialit. A na své si přijdou i milovníci nočního života – ani diskokluby totiž v Njivici nechybí.

A protože rybářská minulost neodmyslitelně patří k této malebné vesničce již odpradávna, pořádají místní během sezóny úžasné rybářské slavnosti s vystoupeními folklorních souborů. 

Výlety v letovisku Njivice

Z Njivice je to jen pár kilometrů do několika dalších letovisek. Z nich stojí za návštěvu například Malinska, kam dojdete pěšky po příjemné promenádě Rajská cesta táhnoucí se podél moře. 

Lodí se pak lze dostat až do správního města Krk (asi 14 km) nebo menšího, asi 6,5 km vzdáleného letoviska Omišalj. Odtud je pak jen kousek k archeologickému nalezišti Fulfinum-Mirine. Jde původně o římské město s chrámy a městskými domy, které později zaniklo a byl zde zbudován křesťanský svatostánek. Zbytky obou mísících se kultur jsou zde vidět dodnes. V blízkosti památky sice není umožněno koupání ani slunění, ale je k dispozici parkoviště, takže hned po prohlídce, která zabere jen necelou hodinku, se můžete vydat zpátky na některou z pláží. 

A až vás opět nasytí pobyt při pobřeží, vydejte se do malebné vnitrozemské vesničky Dobrinj (asi 13,5 km), která vás uchvátí svými památkami a krásnou přírodou. A nezapomeňte si s sebou do batohu přibalit plavky, protože nedaleko vesnice najdete zátoku Soline s vyhlášeným léčivým bahnem. 

Asi 14,5 km od Njivice směrem na opačnou, tedy východní stranu pobřeží ostrova Krk se nedaleko vesničky Rudine nachází krápníková jeskyně Biserujka. Ta je uzpůsobena turistům, takže se zde pohodlně projdete jeskynními chodbami po upravených dřevěných lávkách, které vedou až do zátoky Slivanjska. Společně tak tvoří naučnou stezku s několika informačními panely. 

Asi 10,5 km od Njivice můžete navštívit osadu zvanou Porat s nádherným rekonstruovaným františkánským klášterem sv. Magdaleny, v němž se jednak dodnes konají bohoslužby a jednak je v něm umístěna sbírka umění s náboženskou tematikou a etnografické muzeum s exponáty, které připomínají především zemědělské dovednosti původních obyvatel kláštera. Historie této stavby je však mnohem bohatší – figurují v ní například i nájezdy pirátů, vypálení nebo náboženské obřady konané až do 60. let 20. století ve staroslovanském jazyce. K dispozici je parkoviště i možnost koupání v moři na nedaleké pláži se sprchou. 

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Diskotéky, Nákupy
--- • --- • ---
---