Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Mošćenička Draga

Oblast
Typ letoviska Klidné
Istrie, Kvarnerská riviéra – pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Mošćenička Draga , budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Když si představíte dlouhou oblázkovo-písečnou pláž s azurovým mořem a na jejím konci romantickou vesničku, která zaujímá část hustě zalesněného kopce, získáte přibližný obrázek o tom, jak vyhlíží malá obec a letovisko Mošćenička Draga na severovýchodním pobřeží poloostrova Istrie. Vesnice je vzdálena asi 15 km od většího letoviska Opatija a asi 74 km od největšího poloostrovního města Puly. 

Přímořské letovisko Mošćenička Draga vděčí za popularitu jednak svému atraktivnímu vzezření malebné vesničky při pobřeží, příjemnému klimatu a jednak také krásné pláži a pěknému okolí u břehů Kvarnerského zálivu. 

Vzhledem k tomu, že je vesnice posazena na úpatí hory Učka, je jím chráněna před nepříznivými vlivy počasí a navíc disponuje také pěknou kopcovitou přírodou s všudypřítomnou zelení, kterou můžete vidět i v zahradách zdejších obyvatel a v celém širokém okolí. 

Původně rybářská osada a současně malý přístav Mošćenička Draga se postupně proměňuje v letní relaxační destinaci, která je ale zatím příjemně izolována od přeplněných resortů a nabízí přátelskou, velmi příjemnou atmosféru, vhodnou k poklidné a nadmíru pohodové dovolené u moře. 

Pláže v Mošćenička Draga

Zdejší hlavní pláž – Sipar – měří dlouhé dva kilometry. Tvoří ji oblázky a patří mezi nejhezčí v této oblasti a potažmo na celé Istrii. Díky pozvolně se svažujícímu mořskému dnu se na ni mohou vypravit i malé děti a méně zkušení plavci či neplavci. Projdete-li se dále při březích Kvarnerské riviéry směrem na jih, narazíte na další menší odlehlé zátoky a pláže, třeba Sv. Ivan nebo naturistickou Senjavac. 

Kromě plavání a cachtání ve vodách Jaderského moře se v letovisku Mošćenička Draga můžete oddávat vodnímu lyžování, jachtingu, rybolovu (včetně podmořského), potápění a šnorchlování, na suchu pak pěším túrám, cyklistice, tenisu nebo minigolfu. 

Turistická vybavenost, aktivity

Pokud je Mošćenička Draga především relaxačním resortem, tak opravdu se vším všudy, včetně služeb spojených s odpočinkem a čerpáním nových sil. Čtyřhvězdičkový Remisens Hotel Marina se přímo na tuto oblast zaměřuje, a je proto vybaven wellness centrem, které poskytuje nejrůznější lázeňské a rehabilitační procedury a patří k nejlepším na Istrii. Dalším hotelem je tříhvězdičkový Mediteran, který nabízí pokoje a apartmány s balkónem a výhledem na zátoku. Krom toho spolupracuje i s výše jmenovaným, a tak jeho hosté mohou využívat veškerý komfort nedalekého souseda, včetně bazénu a zábavního programu. 

Vedle hotelů je možné využít i autokempu Draga. Rodina, která jej vlastní, slibuje příjemné prostředí v zelené krajině, hezkou přírodu, čistotu kempu i moře, čerstvý vzduch a rok od roku zdokonalující se a rozšiřující se služby. 

Moře kolem letoviska Mošćenička Draga vydává své bohatství také v podobě ryb a mořských plodů, z nichž nejvyhlášenějším je zdejší langusta Scampi připravovaná na různé způsoby v restauracích přímo ve vsi. 

Během léta si můžete vychutnat tradiční atmosféru rybářské vesničky díky akcím, které se tu pořádají. Patří k nim například Marinina, svátek sv. Mariny, patronky obce, který připadá na 12. července. Dále se konají Rybářské slavnosti, regata plachetnic, koncerty, různá představení a další podobné kulturní akce. 

Výlety v Mošćenička Draga

Pokud se chcete vydat na výlet, nemusíte nikam daleko. Přímo v obci Mošćenička Draga je co k vidění. Protože jde o velmi starou přímořskou osadu, můžete očekávat stavby starší sta let. Za dalšími historickými památkami se už ale musíte vypravit jinam. 

Nejblíže je obec Mošćenice, která se nachází cca 3 km od letoviska. Vystoupat k ní můžete po 760 schodech nebo vyjet autem po silnici. Podobně jako samotná Mošćenička Draga, leží i Mošćenice na vyvýšeném pahorku nad mořem ve výšce přes 170 metrů. Navštívit v ní je možné staré uličky, kostely a kaple a pokochat se starodávnou atmosférou této odlehlé vesničky, která si zachovala svůj svérázný kolorit až do dnešních dnů. 

Další historické městečko Brseč se nachází asi 10 km od letoviska Mošćenička Draga. Za prohlídku stojí tamní lidová architektura a městské opevnění. 

Ve vzdálenosti cca 27 km od letoviska Mošćenička Draga dorazíte do Přírodního parku Učka. Jde o horskou oblast s nejvyšším vrcholem Vojakem, který měří přes 1400 metrů. Ze všech kopců pohoří Učka je vidět nádherná příroda, kopce a údolí, vše hojně zalesněno. Cestou můžete navíc zavítat do některé z mnoha horských vesniček. 

A když už budete v letovisku Mošćenička Draga, proč nevyužít toho, že hned naproti zdejšímu pobřeží leží ostrov Cres, a navštívit jej. Stačí dojet do cca 16 km vzdáleného přístavu Brestova, odkud vás trajekt zaveze do protilehlého přístavu Porozina na ostrově Cres. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy, Památky
--- • --- • ---
---