Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Medveja

Oblast
Typ letoviska Klidné
Istrie
Kvarnerská riviéra – pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Medveja, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Díky chorvatskému letovisku Medveja, které se rozprostírá u pobřeží Kvarnerského zálivu na poloostrově Istrie, se rázem ocitnete uprostřed nádherné přírody, a to aniž byste se ochudili o komfort turistického střediska. Medveja totiž spočívá na úpatí lesnatého, bujnou zelení porostlého pohoří Učka, přímo u blankytných břehů Jadranu. Zdejší oblázková pláž, která je navíc dobře vybavena a organizována, patří k jedněm z nejhezčích a nejoblíbenějších na celé Kvarnerské riviéře.

Středomořská květena vytváří fantastickou kulisu dlouhých procházek a cyklistických vyjížděk, kterých si užije každý, kdo má rád aktivnější dovolenou. Stejně tak je Medveja vhodná pro rodiny s dětmi a všechny ostatní, kteří touží po bezstarostném, příjemně stráveném čase v hezkém a čistém prostředí při malebných březích azurového moře.

Pláže v Medvedja

Letovisko Medveja disponuje krásnou přírodní pláží, která je tvořena širokým pásem kamínků a oblázků. Je dlouhá 2 kilometry a řadí se mezi nejhezčí pláže jaderské oblasti. Vstup do moře je pozvolný, voda průzračná, a tak se není čeho bát. Směle sem proto mohou vyrazit i rodiny s dětmi, neplavci anebo handicapovaní, kteří mají na pláži vybudovánu rampu k pohodlnému sestupu do moře. Vedle plavání se na zdejší pláži můžete věnovat lenošení na vypůjčeném lehátku a pod slunečníkem, vyrazit na kajak, vyzkoušet parasailing a potápění, uskutečnit plavbu lodí nebo si zahrát stolní tenis a minigolf. Osvěžit se je možné v některé z restaurací, kaváren a občerstvení. Pro nejmenší je připraveno hřiště a nafukovací hrady na vodě.

Turistická vybavenost, aktivity

Tři hlavní ubytovací zařízení letoviska Medveja – hotel, apartmány a kemp – nesou stejné jméno, a to jak jinak než Medveja.

Díky zelené krajině, čistému vzduchu a příjemným teplotám patří k nejoblíbenějším formám ubytování právě zmíněný autokemp Medveja, který se nachází hned u pláže. Jeho část je pokrytá trávou, část lesem. Je plně vybaven, dává k dispozici sociální zařízení, v jeho areálu je restaurace, pizzerie, kavárna a plážový bar, ale také sportovní zařízení a nabídka rekreačních služeb. Ubytování je možné v bungalovech, apartmánech a mobilních domech. Pravidelně se tu konají koncerty, soutěže, party a další akce.

Plážové bary při pobřeží u Medveji jsou centrem zdejší noční zábavy. Za dalšími možnostmi musíte vyrazit do nedalekého Lovranu (cca 4 km) nebo Opatije (cca 9,5 km).

V okolí letoviska najdete několik pěších i cyklistických stezek. Medveja vám poskytne skvělý základ a veškerý komfort pro klidnou dovolenou, takže výlet už bude jen třešničkou na dortu zde tráveného volného času.

Výlety v Medvedja

V blízkosti Medveji na vás čekají zajímavá místa, které rozhodně stojí za pozornost.

Nejbližším větším letoviskem je Lovran, který leží asi 4 km po silnici od resortu Medveja, pěšky od zátoky jen cca 2 km směrem na jih. Lovran je lázeňské městečko s bohatou historií, malebným pobřežím a pěknou okolní přírodou.  

Dalším nedalekým resortem je Mošćenička Draga. Na tu narazíte po 5 kilometrech jižně od Medveji. Pěknou procházkou při pobřeží sem dojdete za zhruba hodinku, autem dorazíte do deseti minut. I Mošćenička Draga se může pochlubit dlouhou historií, romantickou atmosférou a také dvoukilometrovou pláží, jednou z nejhezčích v celé oblasti.

Lázeňské město Opatija se rozprostírá asi 9,5 km od letoviska Medveja. K vidění jsou tam luxusní budovy a hotely s parkovou úpravou kolem, živé přístaviště a hlavně v noci osvícené lázeňské domy odrážející se v temné mořské hladině.  

Pohoří Učka a Národní park Učka jsou častým cílem výletů těch návštěvníků, kteří tráví dovolenou v Medveje nebo okolních letoviscích Kvarnerské riviéry na poloostrově Istrie. A není divu. Vždyť se přírodní park nachází pouhých cca 8 km pěšky a cca 25 km autem od letoviska Medveja, a tak by byl skoro hřích se tam alespoň jednou nepodívat. Přivítají vás tam totiž nádherné horské scenérie, zalesněné kopce a výhledy na modré pobřeží Jaderského moře.

A pokud by vás zlákal o něco delší výlet, na vedlejším Chorvatském přímoří spočívá třetí největší město Chorvatska Rijeka. Autem tam trvá cesta přibližně tři čtvrtě hodinky. Odměnou vám bude velké město plné památek, obchodů a kaváren a také nádherná vyhlídka na přístav od tamního hradu Trsat.

Na samotném poloostrově Istrie si nenechte ujít město Pula ve vzdálenosti asi 80 km od medvejského resortu. Ohromí vás zejména antický amfiteátr, který je podobný svému slavnému bratříčkovi v italském Římě.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy
--- • --- • ---
---