Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kukljica

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kukljica, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Toužíte-li po klidné, romantické, čistě relaxační dovolené u moře, nemusíte o ní jen snít, ale můžete navštívit letovisko Kukljica, kde se vaše přání stane skutečností... 

Kukljica je malá rybářská víska, která zatím nepatří mezi destinace zatížené masivním přívalem turistů, ba právě naopak – v příjemném prostředí hezkého městečka u mořských břehů Jadranu vládne naprostá pohoda a dokonalá prázdninová atmosféra. A to vše přesto, že přímo naproti letovisku se na chorvatské pevnině rozprostírá severodalmatské hlavní město Zadar. To však zároveň znamená obrovskou výhodu – kdykoliv se vám zachce, stačí naskočit na trajekt nebo loď a vyrazit do víru zadarského velkoměsta za zábavou nebo nákupy. 

Obec Kukljica se nachází u jihovýchodních břehů ostrova Ugljan, má něco kolem 800 obyvatel a je největším zdejším resortem. Letovisko je oblíbeno především mezi rodinami s dětmi, které láká mělké moře a písčité pobřeží, jež není v Chorvatsku úplně běžné. A zkrátka nepřijdou ani ostatní návštěvníci – ať už mladší nebo starší ročníky, všichni bez rozdílu si užijí zdejší nádherné pláže nebo procházky romantickými uličkami a živým přístavem. 

Pláže v letovisku Kukljica

Zelena Punta

Sabuša 

Jelenica 

Kostanj

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování

Resort Kukljica se jako turistické letovisko teprve rozvíjí, a nejinak je tomu i pokud jde o ubytování. V současné době je tak možné přenocovat zejména v soukromých apartmánech a pokojích. Další možnosti pak skýtá apartmánový komplex Zelena Punta na malém zeleném poloostrově, kde se krom apartmánů můžete ubytovat i v bungalovech.

Pokud by kapacita letoviska Kukljica nedostačovala, porozhlédněte se třeba v nedalekých resortech Preko (cca 8,5 km), Sutomišćica (cca 10,5 km) nebo Ugljan (cca 17,5 km).

Stravování, restaurace

Ačkoliv je Kukljica spíše menší obcí, rozhodně to neznamená, že by tu chyběla gastronomie. Ať už máte rádi klasickou chorvatskou kuchyni, kterou nabízejí tradiční konoby a taverny, nebo preferujete spíše italské pokrmy či rychlé občerstvení, vždy si pochutnáte. Restaurací je tu hned několik. 

Pohybové aktivity, sport

Co se týče sportu, v obci Kukljica lze provozovat aktivity jak suchozemské, tak vodní. Na souši si můžete zahrát tenis, stolní tenis nebo minigolf a na pláži si pinknout míčem při plážovém volejbalu. Z vodních aktivit se lze věnovat plavání, potápění, šnorchlování nebo windsurfingu. Vyzkoušet ale můžete i o něco dobrodružnější podmořský rybolov nebo se projet na jachtě. 

Kultura, zábava

Podobně jako ve většině chorvatských letovisek, i v Kukljici zažijete některé tradiční oslavy a svátky. Jedním takovým je například srpnové procesí ke slávě Panny Marie Sněžné, které zahrnuje průvod k mariánské kapli a plavbu ve vyzdobených člunech a rybářských lodích. Vše navíc doprovází dobový zpěv a hudba, přičemž účastníci procesí jsou oděni do tradičních lidových krojů. 

Celé léto pak probíhá nejen v Kukljici, ale i na celém ostrově Ugljan, akce zvaná „Kulturní léto ostrova Ugljan“, v jejímž rámci se můžete stát svědky koncertů, hudebních a pěveckých vystoupení, poetických večerů, jachtařské regaty, ochutnávek či trhů. 

Další zábavu zprostředkovává turistický komplex Zelena punta, který má dokonce vlastní program pro své hosty, zahrnující zejména večery s živou hudbou, a to během celého léta.  

A pokud snad patříte k těm, které zábava tohoto druhu neláká, a hledáte naopak spíše odpočinek, poseďte při dobrém jídle a pití v přístavu, který je centrem všeho dění letoviska Kukljica, a pozorujte rybáře přivážející své úlovky, jachtaře užívající si volné dny na moři nebo turisty vychutnávající plnými doušky přímořskou atmosféru i lahůdky zdejší kuchyně. 

Výlety v letovisku Kukljica

Krom vesničky Kukljica se na ostrově Ugljan nachází ještě několik dalších letovisek, z nichž můžete navštívit třeba resort Preko (cca 8,5 km), tedy hlavní obec ostrova, a dále resorty Sutomišćica (cca 10,5 km) nebo Ugljan (cca 17,5 km).

Pokud rádi vyrážíte na procházky či pěší túry, můžete si jednu takovou protáhnout až na vedlejší ostrov Pašman, s nímž je Ugljan spojen mostem. Ten se nachází cca 2,5 km od letoviska Kukljica, nedaleko obce Ždrelac, kde přepažuje stejnojmenný průplav. Dorazíte-li až do Ždrelacu, můžete zde před cestou zpět pobýt na pláži a osvěžit se v mořské vodě. 

Samotné letovisko Kukljica nemá přímé spojení s pevninou, nicméně jen pouhých 8,5 km odtud se nachází obec Preko, z které vyrážejí pravidelné trajektové linky do Zadaru, hlavního města Severní Dalmácie, kde na vás čeká spousta zábavy, obchodů a restaurací. Cesta z Preka do Zadaru trvá trajektem zhruba půl hodiny. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---