Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Krk

Oblast
Typ letoviska Klidné
Kvarner
Krk
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Krk, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Velmi vyhledávané letovisko a přístav Krk leží na jihozápadním pobřeží stejnojmenného ostrova, jehož je současně administrativním, kulturním a historickým centrem. Jde o opravdový turistický ráj, který přináší vyžití pro všechny kategorie návštěvníků. Nadšení sportovci a rodiny s dětmi ocení hlavně místní nabídku sportů a plážových aktivit. Pro cestovatele a dobrodruhy slouží zase Krk a jeho přístav především jako skvělý výchozí bod, odkud se mohou vydávat na plavby kolem ostrova. A na své si přijdou i milovníci romantiky, které uchvátí středověká čtvrť městečka obehnaná zachovalými hradbami a labyrint tenkých uliček plných tajemných zákoutí. Jedno z nejstarších měst ostrova Krk tedy žije skutečně bohatým životem a svým návštěvníkům zaručuje, že nuda jim na dovolené či na dobrodružné výpravě po ostrově rozhodně nehrozí.

Pláže u letoviska Krk

Městečko Krk zaujímá rozlohu cca 110 km2, přičemž jeho členité pobřeží se zátokami a plážemi je dlouhé celých 62 km.

Hlavní a největší pláž se nachází asi 1 km od historického centra Krku a jmenuje se Dražica. Z jedné strany je lemována řadou ubytovacích zařízení, z druhé strany pak tyrkysovým mořem s pozvolným vstupem do vody. Příjemnou přírodní hranici mezi pláží a ubytováním tvoří borový háj. Samotná pláž se skládá převážně z oblázků a podobně jako několik dalších pláží ostrova Krk se může pochlubit oceněním Modrá vlajka.

Nedaleko středu města se dále nachází pláž Porporela, na kterou se lze z centra dostat během pouhých pěti minut. Tato pláž je pokryta směsí písku a kamenů, přičemž místy jsou zbudovány také betonové plochy určené ke slunění a odpočinku. Pláž Porporela se pyšní oceněním Modré vlajky za čistotu a kvalitu.

Další pláže jsou k dispozici poblíž hotelu Koralj. Jedna se rozprostírá podél menší zátoky, má písčité dno a nabízí příjemný odpočinek ve stínu stromů. Druhá je lemována borovicovým hájem a pokryta oblázky a kamínky. První jmenovaná nese navíc ocenění Modré vlajky.

Mezi oblíbené pláže kolem městečka Krk určitě patří pláž zvaná Portapisana, která je známá svou nezaměnitelnou scenérií s výhledem na hradby historické části města. I tato pláž je pyšnou nositelkou ocenění Modré vlajky.

Populárními plážemi jsou dále přírodní pláže u kempů Ježevac a Krk nebo pláž nazvaná Plav, která se nachází nedaleko restaurace Karaka západně od kempu Ježevac.

Některé další menší pláže jsou většinou skalnaté s vybetonovanými plochami pro pohodlnou rekreaci. A samozřejmě nechybí, podobně jako na mnoha jiných místech Chorvatska, naturistické pláže nebo pláže pro psy a jiné domácí mazlíčky. Nejoblíbenější takovou pláží je Redagara, která se ukrývá sice v menší, zato překrásné zátoce obklopené bohatou vegetací.

Na místních plážích si můžete vyzkoušet vodní lyžování, z přístavu města Krk vyrazit na plavbu jachtou, domluvit si podmořský rybolov nebo oslovit jednu z místních škol potápění, které se věnují jak profesionálům, tak amatérům. Potápěči nejčastěji vyhledávají oblast poblíž ostrova Plavnik nedaleko Krku, kde je možné obdivovat vzácné korály.

Turistická vybavenost, aktivity

Z možností ubytování si ve městě Krk vybere opravdu každý. Ať už dáváte přednost ubytování v soukromí a zvolíte nějaký malý pension, nebo preferujete velké hotelové komplexy s plnohodnotným komfortem a řadou aktivit, anebo nejraději přebýváte v kempu, kterých je v okolí hned několik, nebudete litovat. Krk je na své návštěvníky náležitě připraven a dlouhá historie turismu na ostrově je garancí, že o vás bude dobře postaráno.  

Ve městě samozřejmě nechybí řada restaurací, barů, kaváren, ale ani prodejen se suvenýry nebo klasický supermarket. Mladí návštěvníci pak jistě ocení zdejší diskotéku a užijí si dosyta krckého nočního života.

Sportovci mohou využít možnosti zahrát si na místních sportovištích volejbal, tenis nebo minigolf. Kdo raději vyrazí na výlet, může se z přístavu vydat na širé moře a prozkoumat okolí ostrova. Ti, které ale spíš zajímá samotný Krk, si mohou zapůjčit auto, kolo či motocykl a vykročit vstříc poznání na vlastní pěst. V nabídce je též jízda na koni nebo paragliding.

Během hlavní sezóny se ve městě Krk pořádá velké množství kulturních akcí. Jednou z nejvýznamnějších jsou slavnosti Lovrečeva, kdy se město na několik dní promění v jedno velké jeviště se spoustou představení krckých lidových souborů, tržištěm a řadou zábavných soutěží. Neustále tu zní hudba, tančí se, na vlastní oči můžete zhlédnout řadu lidových zvyků a na závěr slavností si užít velkolepého ohňostroje. Během léta lze ale navštívit i jiná představení, ať už hudební, baletní nebo divadelní, která se konají na náměstí Kamplin, v krcké katedrále nebo na hradě.

Výlety v letovisku Krk

Přibližně šest kilometrů od města Krk leží významná památka – maličký předrománský kostelík sv. Donáta, který ale není až tak snadné objevit, neboť je zraku skryt v divoké vegetaci.  

Pěšky se můžete dále vypravit po upravených stezkách v okolí města a dojít tak třeba až ke zřícenině předrománského kostelíku sv. Vavřince.

Místní přístaviště láká k nejrůznějším zajímavým výletům lodí. Jejich nabídka je téměř nevyčerpatelná. Obeplout můžete celý ostrov Krk, dále se vypravit na ostrov Rab do letoviska Lopar nebo na ostrůvek Košljun. Za návštěvu stojí i ostrov Prvič, který je znám svou botanickou a zoologickou rezervací. Doplout se vám možná podaří až na mys Glavotok, který leží na nejzápadnějším cípu ostrova. Najdete na něm františkánský klášter se sbírkou liturgických předmětů a hlaholských knih. Cestou do Glavotoku narazíte na místa, kde vládnou skvělé podmínky pro podmořský rybolov a potápění.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Diskotéky, Nákupy, Muzea, Památky
--- • --- • ---
---