Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Klenovica

Oblast
Typ letoviska Klidné
Kvarner
Chorvatské přímoří
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Klenovica, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Menší, avšak přesto populární letovisko a přístav Klenovica se nachází v blízkosti několika dalších oblíbených resortů, jako je Crikvenica (necelých 20 km) a Novi Vinodolski (necelých 10 km), a jen nedaleko Rijeky (cca 50 km), hlavního města oblasti.

Rybářská vesnička Klenovica není sice velká počtem svých stálých obyvatel, žije jich tu trvale jen kolem pouhých čtyř stovek, nicméně rozprostírá se podél široké zvlněné zátoky a táhne se až do kopců dále od pobřeží. Za posledními domky vesnice se počíná krajina pomalu zvedat a vrcholí až v pohoří Velebit.

Okolí kolem Klenovice disponuje nádherným přírodním pobřežím s plážemi, čistým mořem, rozlehlými lesy a kopci a v neposlední řadě příjemným klimatem od jara do podzimu.

Víska je napojena na silnici D8, která navazuje na vnitrozemní komunikace. Proto je Klenovica vedle pohodové letní relaxace vhodná i jako výchozí bod, pokud ji chcete využít k uskutečňování nejrůznějších výletů a pěších túr do jejího více než zajímavého okolí.  

Pláže u letoviska Klenovica

Vedle hlavní pláže Klenovice na vás čeká ještě několik dalších zátok s plážemi, převážně oblázkovými a kamenitými. Voda tu bývá chladnější než jinde, neboť tu do moře vyvěrají sladkovodní prameny. Jeden z nich se dere na zemský povrch v zátoce Žrnovnica západně od Klenovice.

O něco dále, u letoviska Novi Vinodolski, leží zátoka Lišanj se stejnojmenným hotelem, vybavená písčito-oblázkovým terénem, Modrou vlajkou za kvalitu a specializovaným vstupem do vody pro handicapované. Nechybí ani bazén, spousta možností sportu a zábavy nebo přírodní stín od okolní zeleně.   

Kolem pobřeží Klenovice a na plážích můžete využít nabídky vodních i suchozemských sportů, jako například potápění, windsurfing, jízda na vodních lyžích, jachting či různých míčových her.

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování v Klenovici je možné buď v hotelu, anebo v mnoha ze zdejších apartmánů a vilek, případně ve dvou kempech – Klenovica a Kozica. Dohromady jsou všechna tato ubytovací zařízení schopna pojmout až několik tisíc hostů.

V Klenovici najdete celou řádku restaurací, pizzerií, barů, cukráren a drobných obchůdků nejen se suvenýry. Nebudete postrádat ani poštu nebo čerpací stanici.

Po setmění, až budete dostatečně zrelaxovaní a užijete si do sytosti koupání a slunění, přijde čas na trochu jiné zábavy – ve víru hudby a tance. Ta se odehrává v několika diskoklubech a na tanečních terasách.

Během léta, konkrétně v srpnu, se každoročně v Klenovici pořádá Letní karneval zahrnující rej masek, divoké tance od rána do noci a tradiční zpěvy.

Výlety v letovisku Klenovica

Jestliže se nechcete příliš vzdalovat z tak příjemného letoviska, jakým Klenovice bezesporu je, nevadí. Vzhledem k tomu, že jde o velmi staré město, založené pravděpodobně už v antice, skýtá několik interesantních památek: zbytky středověkého hradu, kostely nebo ruiny kláštera. Více informací o historii obce se dále dozvíte v jejím muzeu, které shromažďuje etnografické a archeologické nálezy z okolí.

Ve vzdálenosti asi 10 km navštivte malebné historické městečko při pobřeží nazvané Novi Vinodolski. To vedle skvělých pláží nabízí i památky a příjemnou přímořskou atmosféru.  

Asi 15 km od Klenovice narazíte na přístav a letovisko Senj, které patří k nejstarším sídlům Jaderského moře. Připraveny jsou tu nejen další pěkné pláže, restaurace, obchody a několik kempů, ale také třeba zachovalý středověký hrad. A daleko odtud není ani do Národního parku Velebit.

A jestliže by vás zlákaly Kvarnerské ostrovy, nejbližšími jsou třeba Krk nebo Rab.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Diskotéky, Nákupy
--- • --- • ---
---