Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kanegra

Oblast
Typ letoviska Klidné
Istrie
Západoistrijské přímoří
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kanegra, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Malé, komornější letovisko s jednoduchým zázemím – to je Kanegra, která leží v nejsevernějším bodě istrijského poloostrova na hranici se Slovinskem a pouhých 53 km od italského přístavu Terst. Ač jde spíše o méně nápadný a poklidnější resort, jeho poloha jej rázem vyzdvihne mezi ty nejzajímavější a nejvýhodnější, pokud toho chcete na své dovolené vidět a stihnout co nejvíce. 

Jestliže tedy nevyhledáváte rušná místa a divoké noční veselí, ale spíše fandíte poznávání, líbí se vám v přírodní krajině bohaté na zeleň a máte rádi příjemné koupání v moři bez tisíců zvědavých očí kolem, je Kanegra určena právě vám, ať už přijíždíte sami nebo s rodinou. Jestliže se do letoviska vydáte automobilem po dálnici z České republiky, dorazíte od našich jižních hranic do Kanegry za pouhých cca 7 hodin. Byla by proto opravdu škoda této možnosti nevyužít. 

Pláže v Kanegře

V Kanegře vás očekává hezká pláž, která se ukrývá v jednom z nejmalebnějších zálivů poloostrova Istrie – v Piranském zálivu. Ovšem nebojte se, s piraňami nemá tento záliv nic společného a rozhodně tu žádné nežijí. Pláž je složená převážně z kamínků a oblázků a má mělké pobřeží s pozvolnou svažitostí mořského terénu. Podél pláže se můžete před horkým letním sluncem schovat do stínu kolem vzpínajících se borovic. Část pláže je určena příznivcům naturismu, kteří se tu mohou vykoupat v rouše Evině či na Adama. K dispozici je půjčovna loděk. O oblíbenosti pláže v Kanegře svědčí i fakt, že se sem přijíždějí vykoupat návštěvníci z nedalekých lázní ve slovinském městě Portorož, které je vzdáleno asi 17 km odtud. 

Za živější plážovou zábavou a vodními sporty musíte vyrazit do cca 8 km vzdáleného Umagu. 

Turistická vybavenost, aktivity

Letovisko Kanegra není sice nijak veliké, dokáže ale zajistit vše, co můžete na dovolené potřebovat. Za prvé je to ubytování, abyste měli kde složit hlavu. V dostatečně vybaveném apartmánovém komplexu Kanegra uprostřed borových hájů najdete nejen možnost přenocování a stravování, ale také různé služby a řadu příležitostí k zábavě, například diskotéku. 

Ubytovací zázemí poskytuje turistům také naturistický kemp Kanegra, který je dobře zařízen a taktéž obklopen zelenými lesy. Má vlastní naturistickou pláž a nabízí možnost zapůjčit si loďku a vyrazit podél pobřeží na obhlídku okolí z perspektivy mořské hladiny. 

V letovisku Kanegra nejsou příliš rozvinuta zábavní ani jiná zařízení. Popít je možné v Coco baru, najíst se v restauraci, třeba ve výborné místní taverně Lama. Hned vedle ní pořídíte během léta čerstvé pečivo v pekařství a vše ostatní zakoupíte v marketu. Ze sportů je v Kanegře možné oddat se pouze tenisu, minigolfu, cyklistice a pěší turistice. 

Jakékoliv další věci nebo služby hledejte v Umagu, který je vzdálen asi 8 km napříč severozápadním poloostrovním výběžkem Istrie směrem na jihozápad. Umag, větší letovisko, pod nějž Kanegra náleží, nabízí širší paletu sportovního vyžití, kultury a společenského života (koncerty, slavnosti, festivaly), nákupů i služeb (pošta, benzínová stanice, bankomat, lékařské služby, lékárna, veterinář).

Výlety v Kanegře

Letovisko Kanegra má skvělou strategickou polohu, pokud jde o výlety. Jednak v jeho blízkosti leží celá řádka zajímavých letovisek Západoistrijského přímoří, která rozhodně stojí za podívání a alespoň krátký výlet, a jednak je spojnicí mezi Chorvatskem, Itálií a Slovinskem. 

Každopádně se při pobytu v Kanegře vyplatí zajet do cca 8 km vzdáleného Umagu, už jen pro jeho živější atmosféru a dostupnost nejrůznějších služeb, sportů i zábavy. Krom toho tam můžete navštívit archeologické naleziště Sepomaia s ruinami římských a středověkých budov. 

Další zastávkou při výletech po okolí Kanegry se může stát přístavní městečko Savudrija, které se nachází asi 8 km severozápadně od letoviska. Zdejší slavnosti Savudrijské noci budou příjemným rozptýlením. A neprohloupíte ani v případě, pokud se chvíli zastavíte v rušném rybářském přístavu, kde si můžete vychutnat přístavní cvrkot a prohlédnout si starý maják z první poloviny 19. století. 

Jste-li fandové do golfu, máme pro vás dobrou zprávu. Jen 7 km od Kanegry si můžete zahrát na velmi pěkném 18jamkovém hřišti Golf Adriatic.  

Přímořská letoviska Novigrad a Poreč jsou také výtečnou volbou při výběru, kam na výlet. V Novigradu, který leží asi 25 km od Kanegry, si můžete zařádit v senzačním moderním akvaparku Istrialand, který byl otevřen teprve před pár lety. Poreč, ležící asi 40 až 50 km od Kanegry dle zvolené trasy, je historické městečko se spoustou památek a pláží a jako takové patří k nejnavštěvovanějším v celém Chorvatsku. 

A ani istrijské vnitrozemí rozhodně není bez zajímavosti. Místa jako Buje (cca 15 km), Buzet (cca 50 km), Grožnjan (cca 20 km) nebo Oprtalj (cca 25 km) jsou nádherná starobylá městečka s jedinečnou atmosférou a spoustou pamětihodností.  

A nyní na řadu přicházejí výlety za hranice Chorvatska. První na ráně je samozřejmě Slovinsko, neboť Kanegra leží hned u jeho hranic. Téměř za humny najdete ve vzdálenosti asi 17 km od Kanegry slovinské lázeňské městečko Portorož s honosnými budovami a krásnými parky, kterým vévodí především růže. Kousek odtud – cca 3,5 km – se pak nachází Piran, malebné město ležící na táhlém výběžku vyčnívajícím z poloostrova Istrie daleko do moře. A cca 43 km od Kanegry směrem do vnitrozemí natrefíte na vesnici Hrastovlje s jedinečnými památkami – starobylým opevněním a kostelem s vzácnými freskami znázorňujícími výjevy z Bible. 

Druhou zemí, kam se můžete z Kanegry vypravit, je Itálie. Do přístavního města Terstu dojedete bez problémů autem po silnici (cca 74 km), do Benátek se pak doplavíte po moři s některou z námořních společností, které vyrážejí z Umagu. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy
--- • --- • ---
---