Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Jezera

Oblast
Typ letoviska Klidné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - Murter ostrov
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Jezera, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Ač jde o menší letovisko, je rybářská obec Jezera pravděpodobně vůbec nejkrásnějším a turisticky nejvyhlášenějším místem celého ostrova Murter, na němž se nachází. A rozhodně to není jen řečnický či marketingový obrat. Kvalita zdejšího pobytu byla již několikrát prokázána i prestižním oceněním tzv. Modrého květu, které je udíleno chorvatskou turistickou organizací působící na celonárodní úrovni. Pokud tedy zvolíte právě tento resort za cíl svého pobytu v Chorvatsku, máte se opravdu nač těšit. Čeká na vás krásná příroda, čisté blankytné moře, pěkné pláže jako stvořené ke koupání a nádherné prostředí k romantickým procházkám. 

Jezera leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Murter, jenž je součástí Severodalmatských ostrovů. V obci žije trvale kolem 900 obyvatel, kteří se vedle turismu stále věnují také tradičním odvětvím jako zemědělství, rybaření nebo námořnictví. K posledním dvěma jmenovaným, které zde mají opravdu dlouhou tradici sahající hluboko do historie, jim slouží dobře vybavený přístav. Ten současně láká i návštěvníky, kteří sem připlouvají na jachtách a lodích. 

Pláže u letoviska Jezera

Lučica

Lovišća

Turistická vybavenost, aktivity

V letovisku je k mání jeden 3hvězdičkový hotel (Jezera Village Holiday Resort), který by pochopitelně nepostačoval množství příchozích turistů, zejména v hlavní letní sezóně. A tak je nabídka ubytování v letovisku Jezera rozšířena o množství apartmánů různých cenových kategorií. Pravděpodobně nejluxusnější ubytování pořídíte v některé z prázdninových vilek, které bývají kvalitně vybaveny, například bazény, zahradami, terasou či dechberoucím výhledem na moře. Pro příznivce kempování je tu připraven rozlehlý kemp Jezera-Village (dříve Lovišća) na celých 15 hektarech plochy, který pojme přes tisícovku hostů. Patří k nejkvalitnějším kempům Chorvatska; k dispozici jsou tu bazény, vlastní pláž, sportoviště, bohatý zábavní a sportovní program, řada organizovaných aktivit a v neposlední řadě milý personál. Ubytování je v kempu možné nejen klasicky ve stanech, ale i v bungalovech a chatkách. 

Podobně jako je tomu ve většině chorvatských letovisek, i v resortu Jezera jsou každoročně pořádány festivaly a další kulturní akce. Obzvláště oblíbené jsou tradiční slavnosti spjaté s mořem, rybolovem a dobrým jídlem. Během letních měsíců se jich koná hned několik a zahrnují ochutnávky, rybářské soutěžní klání, možnost zakoupit místní produkty a samozřejmě hudbu a tanec. 

Letovisko Jezera se může pochlubit kvalitní marinou s více než 200 kotvišti a bohatou škálou zařízení a služeb především pro jachtaře, jako je přístavní restaurace, sociální zařízení, směnárna, opravna lodí nebo čerpací stanice. Přístav má navíc i svou vlastní recepci či jachtařskou školu s pravidelnými kurzy a je v provozu nepřetržitě po celý rok. Není proto divu, že zdejší chráněný přístav, navíc vyznamenaný Modrou vlajkou, láká příznivce námořního sportu, kteří tu najdou potřebné zázemí.  

Výlety v letovisku Jezera

Z letoviska Jezera můžete vyrážet na pěkné výlety po celém ostrově Murter. Pouhé 2 km od Jezery se vaším cílem může stát obec Tisno, která prostřednictvím zdejšího padacího mostu propojuje ostrov s chorvatskou pevninou. O něco dále, tedy ve vzdálenosti asi 6 km, leží stejnojmenné hlavní město ostrova Murter a ještě o kousek výš směrem na sever na vás čeká vesnice Betina, jedna z nejstarších obcí na ostrově, která se může pochlubit bohatou tradicí námořní plavby a stavby lodí, ale také pěknými plážemi. 

Jestliže však nechcete svůj dovolenkový pobyt omezit pouze na území ostrova, vydejte se za nezapomenutelným zážitkem do Národního parku Kornati. Tento jedinečný přírodní skvost se skládá z cca 150 ostrovů rozprostřených na modré mořské hladině Jaderského moře jen nedaleko od ostrova Murter. 

A pokud by vás lákala i návštěva pevniny, není nic snazšího. Pouhých zhruba 30 km vás dělí od jednoho z nejznámějších letovisek Severní Dalmácie – Šibeniku – a cca 63 km od letoviska Jezera je vzdálen Zadar, hlavní město regionu. Obě místa stojí rozhodně za vidění. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Nákupy
--- • --- • ---
---