Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Jadranovo

Oblast
Typ letoviska Klidné
Kvarner
Crikvenicka riviéra - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Jadranovo, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Malé přímořské letovisko Jadranovo se nachází na Crikvenické riviéře necelých 10 km od města Crikvenice. Jadranovo je vyhlášené svými nádhernými plážemi, kouzelnými zátokami a křišťálově čistou vodou. Každý den vás přivítá výhled na ostrov Krk, který se zde v Tichém průlivu nejvíce přibližuje pevnině.

Pláže v letovisku Jadranovo

Drobné oblázky, pozvolný vstup do vody a křišťálově čistá voda – to jsou hlavní znaky celé Crikvenické riviéry, jejíž pláže se pyšní prestižním oceněním Modré vlajky za čistou a kvalitu. A stejně je tomu tak i v letovisku Jadranovo s jeho hlavní pláží v krásné zátoce Havišće. Okolí Jadranova je navíc plné menších zátok s malými plážemi, kde se mnohokrát celý den s nikým nepotkáte a užijete si tak krásný den ve stínu borovic v opravdovém soukromí.

Jednou z turistických stezek se lze dále dostat až k zátoce Lokvišće, která je velmi vyhledávána díky svému léčivému bahnu s blahodárnými účinky na lidský organismus.

A pokud byste snad zatoužili po větším ruchu a chtěli si užít třeba pořádné vodní sporty nebo pobýt na krásných plážích s bohatou nabídkou aktivit, stačí zavítat do nedaleké Crikvenice, kde na návštěvníky kromě oblázkových pláží čeká i pláž písčitá.

Turistická vybavenost, aktivity

Městečko Jadranovo je vyhledávané hlavně milovníky klidnější dovolené. Nesetkáte se zde s žádnými velkými hotelovými komplexy, naopak ubytování je nabízeno v krásných bungalovech podél pláže a v apartmánech. Velmi často místní obyvatelé pronajímají například první patro domu a svých hostů si velmi cení; společná večerní posezení ve stínu olivovníků se starousedlíky pak nejsou výjimkou.

V místě najdete supermarket se vším potřebným a několik menších útulných restaurací. Během léta připravují zdejší obyvatelé pro turisty několik akcí, jako lidové slavnosti, koncerty nebo výstavy. Významnou je například oslava svátku sv. Jakuba – červencová slavnost Jadranovo – Jakovlje, kdy jsou připraveny turnaje v boccie (sport podobný petanque), ve stolním tenise nebo ve vodních sportech a řada dalších doprovodných akcí. Rybářské oslavy pak přinášejí opravdový gurmánský zážitek. A koncert v kostele sv. Jakuba je už jen kulturní třešničkou jadranovského léta.

Výlety v letovisku Jadranovo

Zatoužíte-li po výletě, můžete vyrazit pěšky z Jadranova přímořskou promenádou k nedaleké osadě Kačjak, anebo dojít až do Crikvenice, odkud lze lodí doplout na ostrov Krk.

Máte-li k dispozici vůz, nabízí se výlety po silnici. Asi 40 km od letoviska Jadranovo se nachází národní park Risnjak; o něco blíže, asi 30 km, pak leží horský masiv Gorského kotaru, v němž se ukrývají nádherné krasové jeskyně, soutěsky, vodopády a jezera. Na zdejších řekách se zas můžete oddat rybolovu nebo naskočit na raft a zažít dobrodružnou jízdu říčním korytem.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Nákupy
--- • --- • ---
---