Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ičići

Oblast
Typ letoviska Klidné
Istrie
Kvarnerská riviéra – pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ičići, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Ičići je drobné městečko, tvořené domky vysázenými jako barevná kvítka mezi bujnou vegetací, která divoce porůstá kopce přímo nad pobřežím. Letovisko Ičići je součástí takzvané Kvarnerské riviéry, jež se soustředí podél východních a jihovýchodních břehů Istrijského poloostrova. Nachází se zhruba na půli cesty mezi letovisky Opatija a Lovran. Od obou je letovisko vzdáleno přibližně 4 km.

Hlavním cílem letoviska Ičići je poskytnout dostatečné zázemí a pohodlí všem, kteří chtějí strávit příjemnou, nerušenou dovolenou v hezkém a klidném prostředí, v lůně malebné přírody pod svahy pohoří Učka a kolem modrých a čistých vod Jaderského moře.

Pláže v Ičiči

Hlavní pláží letoviska je stejnojmenná pláž, tedy Ičići, která je pyšnou majitelkou ocenění Modré vlajky. Kvalitou a čistotou si tak můžete být více než jisti. Pláž Ičići je převážně betonovaná s oblázkovými, štěrkovými a písečnými úseky. Pro nejmenší je připravena řada atrakcí, včetně tobogánu a prolézaček. K dispozici je trampolína, výpůjčka šlapadel, jízda na banánu nebo na vodním skútru. Kdo má ale raději spíše suchozemské sporty, může si třeba pinknout volejbal. Pokud by vám chybělo něco ze sportovního vybavení, zakoupíte vše potřebné ve stánku se sportovními potřebami, vše ostatní pak v plážovém obchůdku se smíšeným zbožím a potravinami. Samozřejmě nechybí občerstvení, ať už v plážovém baru, ve stáncích se zmrzlinou či ovocem a zeleninou, nebo v kavárně a restauraci. Na pláži Ičići je též možné si pronajmout slunečník nebo lehátko, osvěžit se pod venkovní sprchou, odskočit si na veřejnou toaletu a převléknout se v k tomu určené kabince.

Dále se u Ičići nacházejí další menší pláže, které jsou převážně pokryté kameny nebo oblázky. Stačí vyrazit podél pobřeží a najít si tu, která vás nejvíce osloví. Tam pak můžete strávit příjemné, ničím nerušené chvíle své letní dovolené bez přítomnosti jiných dovolenkářů.  

Turistická vybavenost, aktivity

Přímo v letovisku vás ubytuje jeden menší luxusní hotel, ostatní ubytovací kapacity jsou skromnější a jedná se zejména o apartmány a letní vilky. V nedaleké vsi Ika, vzdálené necelé 2 km od Ičići, pak najdete další zařízení včetně hotelu, kempu a apartmánů. Dojdete tam pohodlně pěšky kolem pobřeží. V současnosti (2017) je v Ičići budován velký hotelový komplex s bazény a spoustou pokojů s výhledem na moře.

Resort Ičići má dobré podmínky pro některé vodní sporty, jako potápění, šnorchlování, vodní lyžování a díky zdejší marině i jachting. Na pláži se pak hraje plážový volejbal. V letovisku mají sportovní halu, tenisové kurty a cvičné golfové hřiště, takže se stačí doptat přímo na místě a oddat se tomu sportu, který máte nejraději. Pěkné okolí vybízí k pěším túrám a cyklistice.

V letovisku se najde nějaký ten diskoklub, kde si zatančíte a pobavíte se během dlouhých letních večerů, nicméně za kvalitnějšími a širšími možnostmi zábavy musíte vyrazit do Lovranu (cca 4 km) nebo Opatije (cca 4 km).

Výlety v Ičiči

Do blízkého lázeňského střediska Opatije je to pouhé 4 kilometry. Jestliže vyrazíte pěšky, vydejte se po promenádě, která vás zavede až do města Opatija. Tam si můžete prohlédnout přímořské lázeňské domy a vily, procítit tamní atmosféru na kolonádě a vykoupat se na koupališti přímo v centru. Stejně tak vede promenáda i do Lovranu na opačné, tedy jižní straně.

Jste-li milovníkem přírody, nesmíte si nechat ujít Přírodní park Učka, ke kterému dorazíte po cca 18 kilometrech z letoviska Ičići. Tato malebná horská oblast vyniká množstvím skalních útvarů a vrcholů v různých nadmořských výškách. Například Vojak, nejvyšší vrchol, měří více než 1400 metrů. Všechny kopce a hory Učky, které jsou převážně zalesněné a tudíž krásně zelené, mají jedno společné – dávají možnost nahlédnout na nádhernou okolní přírodu z ptačí perspektivy a zažít tak nevšední pohled na údolíčka i horské hřebeny. Navštívit je možné řadu horských vesniček, které jsou rozesety po okolí masivu Učka. 

Z dalších letovisek a obcí stojí za vidění například Mošćenička Draga (cca 12 km), Mošćenice (cca 13,5 km), Brseč (cca 20,5 km), Rijeka (cca 25 km) či o něco vzdálenější Pula (cca 85 až 95 km podle zvolené trasy). 

Z přístavu Brestova, který leží cca 26,5 km od Ičići, vás sveze trajekt na protilehlý ostrov Cres do jeho přístavu Porozina. Odtud pak můžete vyrážet dále po rozlehlém ostrově do spousty letovisek a za poznáváním přírodních krás. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Diskotéky, Nákupy
--- • --- • ---
---