Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Grebaštica

Oblast
Typ letoviska Klidné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Grebaštica, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Grebaštica je malé, zato velmi pěkné historické městečko nedaleko známých letovisek Šibenik (16 km) a Primošten (14 km) v Severní Dalmácii. Ač se neřadí k největším či nejnavštěvovanějším resortům Chorvatska, vyniká přátelskou a pozitivní energií a má své nezaměnitelné kouzlo, které by byla velká škoda nepoznat. Zejména pokud patříte k těm, kteří mají rádi na dovolené pohodu a klid, navíc v nádherném prostředí kolem sytě modrého moře a zelených kopců, je tato destinace určena právě vám. A pokud vyrazíte s dětmi, bude se vám tu líbit o to víc. 

Obec Grebaštica najdete ve stejnojmenné zátoce v blízkosti Jadranské magistrály, která propojuje všechna větší i menší přímořská letoviska od severu Chorvatska až na jih. Dostupnost resortu je tedy velmi dobrá. 

V obci žije zhruba 800 obyvatel. Ti z nich, kteří vlastní zdejší apartmány nebo restaurační zařízení, jsou ke svým hostům vždy přátelští a milí, což ještě zpříjemní už tak senzační pobyt v tomto letovisku. Nezbývá tedy než vyrazit a přesvědčit se na vlastní oči. 

Pláže u letoviska Grebaštica

Pobřeží letoviska Grebaštica je převážně oblázkové. Pláže tu nejsou nijak rozlehlé, přesto zcela dostačují. Jejich hlavní výhodou je čistota, mělký vstup do moře a průzračnost vody, kterou ocení každý návštěvník. 

Holdujete-li naturismu nebo přijíždíte-li na dovolenou se svým čtyřnohým přítelem, projděte se kolem břehů letoviska severozápadním směrem, kde najdete odlehlejší sekce vhodné právě ke koupání takzvaně „na Adama“ a pro pejskaře. 

Banovci 

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování 

V resortu Grebaštica se můžete ubytovat především v apartmánech různých cenových i kvalitativních kategorií. Najdete zde jak luxusnější apartmánové vilky opatřené vlastním bazénem či balkony s výhledem na moře, tak jednodušší apartmány se základním vybavením za příznivější cenu. 

Restaurace, stravování

V letovisku Grebaštica samozřejmě nechybějí restaurace. Zavítat můžete třeba do tradiční konoby s klasickými dalmatskými a chorvatskými delikatesami, jako jsou pokrmy z mořských plodů nebo ryb, eventuálně můžete zajít do zdejší pizzerie nebo grill baru na steak. 

Sportovní a pohybové aktivity

Vzhledem k tomu, že je Grebaštica přímořský resort, soustředí se většina sportovních a pohybových aktivit právě k pobřeží a na pláže. Samozřejmostí je koupání v moři, šnorchlování, potápění, rybolov a plavba. 

Ale ani příznivci pohybu na souši nepřijdou zkrátka. Okolní krajina totiž láká k dlouhým vycházkám nebo túrám do přírody, případně můžete vyrazit i na kole. Krom toho je možné si přímo v letovisku Grebaštica zahrát plážový volejbal nebo basket. 

Kultura, zábava 

Podobně jako v mnoha jiných destinacích Severní Dalmácie a Chorvatska vůbec, probíhá i v Grebaštici tradiční letní festival Rybářské noci a další akce jako koncerty, taneční vystoupení a podobně. 

Výlety v letovisku Grebaštica

Historie městečka Grebaštica sahá až do starověku, přesněji řečeno do období římské nadvlády nad Chorvatskem, a tak se tu dodnes můžete setkat s některými odkazy Římanů, ať už jsou to náhrobky nebo vzácný fragment sarkofágu, uložený ve zdejším kostele sv. Petra. Během procházek obcí narazíte na nejvýznamnější zdejší památku – obrannou zeď „Bedem“, která je dlouhá 10 metrů a která pochází z 15. století. Dále si můžete prohlédnout několik dalších kostelů a klášter s antickými pozůstatky. 

Až si prohlédnete všechny zajímavosti letoviska Grebaštica, vydejte se do nedalekého Šibeniku, který leží asi 16 km odtud. Šibenik je velmi populární a proslulá prázdninová destinace, která nabízí veškerý komfort svým návštěvníkům. Krom toho jde o historické město s širokou škálou památek, ale také restaurací, obchodů a nejrůznějších zábavných atrakcí. 

Asi 45 km od Grebaštici leží jiné zajímavé město – Trogir, častý cíl výletů a nádherné historické městečko, které doporučujeme navštívit. Patří totiž k vůbec nejhezčím výletním místům v Chorvatsku, a proto si ho rozhodně nenechte ujít. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy, Památky
--- • --- • ---
---