Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Duga Uvala

Oblast
Typ letoviska Klidné
Istrie
Kvarnerská riviéra – pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Duga Uvala , budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

V zátoce Vinjole u jihovýchodních břehů Istrijského poloostrova leží malé letovisko Duga Uvala.  Jde o rekreační destinaci, která funguje od počátku 90. let minulého století a poskytuje široké spektrum rehabilitačních služeb ve dvou hotelových areálech a dalších zařízeních. Místo je to odlehlé, klidnější, a tak velmi vhodné pro strávení příjemné letní dovolené s dětmi, které se určitě nebudou nudit. Největší předností tohoto malého letoviska je okolní panenská příroda, která uchvátí každého, kdo má rád krajinu plnou zeleně, pěkné pláže a zátoky ukryté mezi borovicemi, jež zatím nepoznaly nával turistů.

Pláže v Duga Uvala

Strávit den ležením na pláži a koupáním v křišťálově čistém moři můžete na hlavní místní oblázkové pláži, která se na svých okrajích proměňuje ve skalnatý pobřežní pás. Je pokrytá oblázky a pískem a využívají ji zejména rodiny s dětmi při svém pobytu v letovisku. V dlouhých letních dnech se doporučuje vyzkoušet některý ze sportů jako jízdu na šlapadle či banánu, potápění, rybolov (i podmořský), tenis nebo minigolf.

V dostupném okolí můžete ve stínu borovic objevit ještě několik menších skrytých plážiček v malých zátokách, na které pohodlně dojdete i pěšky a které vám poskytnou patřičné soukromí s nádechem romantiky.

Turistická vybavenost, aktivity

Ubytování v letovisku Duga Uvala můžete najít buď v apartmánech, anebo přímo ve velkém hotelovém komplexu Croatia, který poskytuje širokou nabídku nejrůznějších služeb, zejména v oblasti wellness a rehabilitace. Nechybí tu menší samoobsluha se základní nabídkou zboží a potravin, několik dalších menších obchůdků a najíst se můžete v několika vybraných restauracích nebo v pizzerii. V hotelovém komplexu Croatia zvláště mladší ročníky ocení taneční terasu a diskotéky, které se pořádají pro rozptýlení hostů po celodenní relaxaci. Hotel má mimo jiné svůj vlastní bazén, plně vybavené apartmány (kuchyň, koupelna, balkon), tenisové kurty, stoly na kulečník a hřiště na několik sportů – košíkovou, volejbal, házenou a malou kopanou.

Výlety v Duga Uvala

Pokud nejste příznivci pěších túr, je vhodné navštívit letovisko Duga Uvala vlastním nebo zapůjčeným vozem, abyste mohli vyjíždět na výlety do okolí. Zavítat můžete třeba do obce Valtura, která je vzdálena asi 21 km od Duga Uvaly. V blízkosti vesnice Valtura se totiž rozprostírá velmi významné archeologické naleziště zvané Vizače. Patří k nejcennějším lokalitám tohoto druhu na celé Istrii, protože právě tady na počátku našeho letopočtu stávalo hlavní sídlo ilyrského kmene Istrijců. Ač o svůj domov příslušníci kmene bojovali jako lvi, před Římany jej bohužel neuchránili, a tak se antickým dobyvatelům podařilo zde vybudovat vlastní osídlení. Místo, kde se stýkají dva starověké světy opředené legendami, je tak dnes rájem historiků a archeologů, ale samozřejmě také turistů, kteří si chtějí pozůstatky minulosti prohlédnout.

V podobné vzdálenosti (cca 25 km), ovšem tentokrát směrem na jihozápad, tedy napříč poloostrovem Istrie, si můžete vychutnat prohlídku historického města Pula. Je to největší město Istrijského poloostrova, v němž na vás čeká monumentální památka v podobě obrovské římské arény.

Dokonalá příroda neporušená člověkem, která je pýchou letoviska Duga Uvala, láká ke každodenním procházkám do okolí městečka, takže pokud máte rádi pěší chůzi v krásném prostředí podél moře a skrz borovicové lesy, jste rozhodně na správném místě.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy
--- • --- • ---
---