Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Dramalj

Oblast
Typ letoviska Klidné
Kvarner
Cirkvenická riviéra - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Dramalj , budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Dramalj, jedno z letovisek Crikvenické riviéry při pevninském pobřeží Kvarnerského zálivu, je rozkošná vesnička vystavěná na mírném svahu táhlého zeleného kopce nad pobřežím. Jednotlivé domky jsou v této kaskádovité mozaice prokládány bujnou zelení, keři a stromy, čímž vzniká unikátní spojení přírody s člověkem a přímořským urbanismem.

Vesnička Dramalj je součástí, nebo by se možná dalo říci jakýmsi předměstím Crikvenice, hlavního města Crikvenické riviéry, s kterým jej propojuje vedle silniční komunikace i dlouhá pobřežní promenáda. Za zhruba 20 minut se tak příjemnou procházkou dostanete z jednoho do druhého. Na jihovýchodní straně navazuje Dramalj na crikvenickou pláž Crni molo, od severozápadu pak na pláž a poloostrůvek Kačjak s kempem a dalšími možnostmi letní zábavy a sportu.

Dramalj je klidné letovisko a jako takové je vhodné hlavně pro rodinnou dovolenou, nebo pokud zkrátka hledáte spíše odpočinek a relaxaci než noční vyžití, diskotéky nebo bary. Resort Dramalj má však i přes poklidnější charakter stále co nabídnout. Vedle teplého a slunného léta, které je typické pro celé Chorvatsko, Crikvenickou riviéru nevyjímaje, se může Dramalj pochlubit křišťálově čistou mořskou vodou, nádhernými plážemi, bohatou vegetací a krásnou okolní přírodou.

Pláže v letovisku Dramalj

V Dramalj čeká na letní rekreanty stejnojmenná písčito-oblázková pláž s průzračnou vodou a bohatou zelní všude kolem, která zajišťuje přírodní stín. Ze služeb je dostupný pronájem lehátek a slunečníků, občerstvení a kamenná mola až do moře nejen pro handicapované. Pláž je určena hlavně rodinám s dětmi a příznivcům letních sportů. Část pláže je navíc vyhrazena nudistům. 

Nedaleko letoviska Dramalj můžete využít další skvělou pláž, která se jmenuje Omorika. Najdete ji hned pod nepřehlédnutelným hotelem stejného jména, který vykukuje ze zarostlého svahu přímo nad pláží. Povrch pláže Omorika je oblázkový, jen části jsou betonové. V okolí se nachází dostatek stínu, který poskytují vzrostlé borovice, případně si můžete pronajmout slunečník. K zapůjčení za poplatek jsou samozřejmě i lehátka. Ze sportů je oblíbený plážový volejbal nebo tenis. Nechybí občerstvení, zmrzlina a studené nápoje. Díky kvalitním službám je pláž vhodná hlavně pro rodiny s dětmi a všechny, kteří očekávají vyšší standard, dobrou zábavu a sportovní vyžití. 

Nedaleko resortu Dramalj se nachází ještě jedna zajímavá lokalita – poloostrovní výběžek Kačjak s pěknou pláží, zahalenou do zalesněných skalisek v okolí. Povrch pláže je pokryt zčásti kameny a zčásti betonovými platy pro lepší poležení a slunění. Připraveny jsou bary a restaurace, pronájem slunečníků a lehátek. Ze sportů se nabízejí tenis, stolní tenis, badminton a minigolf. Na všeobecnou bezpečnost pak dohlížejí neohrožení plavčíci. 

Turistická vybavenost, aktivity

Dramalj patří k poklidnějším resortům, a tak tu nečekejte žádnou hlučnou zábavu, bary, diskotéky ani možnosti nákupů. Pokud by se vám ale přeci jen zachtělo nějakého letního povyražení, tance či nakupování, není nic snazšího než se vydat do cca 3 km vzdálené Crikvenice, která toto vše nabízí. 

Ubytování v letovisku Dramalj je možné spíše v soukromých apartmánech či vilkách. Výjimku tvoří například větší kongresový hotel Omorika nad pláží stejného jména nedaleko resortu. Asi 1,5 km od letoviska Dramalj se pak nachází turistický komplex Kačjak, kde jsou připraveny další ubytovací kapacity v podobě bungalovů a vedle nich také zábavní a sportovní zázemí, hřiště, restaurace nebo diskotéka. 

V Dramalj můžete navštívit několik tradičních restaurací a nechat se zhýčkat harmonickou chutí zdejší přímořské kuchyně. Budete-li chtít odeslat z dovolené domů rodině, kamarádům nebo známým pohlednici či dopis, přijde vhod pobočka pošty. A kdyby se nedejbože přihodila potíž zdravotního charakteru, je přichystána i lékařská péče přímo v místě.  

Okolí Dramalj oplývá opravdu malebnou přírodou a řadou pěších i cyklistických stezek, takže chůze a jízda na kole patří vedle plážových aktivit a vodních i suchozemských sportů k nejoblíbenějším činnostem při zdejším pobytu. 

Výlety v letovisku Dramalj

Protože je Dramalj téměř součástí Crikvenice, centra Crikvenické riviéry, bude zřejmě cíl prvního výletu právě toto větší letovisko. Crikvenica je turisticky vyspělý resort, který se stane příjemným oživením během dovolené v klidnějším Dramalj. Krom pláží může nabídnout bary, restaurace a kavárny, sportovní i dětská hřiště, kluby a diskotéky a spoustu denní i noční zábavy. 

Za návštěvu určitě stojí nedaleký poloostrov Kačjak s turistickou vesničkou, v níž se můžete nejen ubytovat, ale oddat se i mnoha letním aktivitám a sportům nebo pobýt na zdejší pláži.

Dramalj leží, jak známo, v Kvarnerské zátoce, jejíž součástí je pět velkých a několik menších ostrovů. Nejbližším z nich je pak ostrov Krk, na který vyrážejí z přístavu v Crikvenici lodě, lodní taxi a čluny. Ideální je zvolit některou z nabízených okružních plaveb s bohatým programem. 

Kdo by se ale chtěl podívat spíše do vnitrozemí než na ostrovy, ve vzdálenosti cca 100 km od Dramalj se rozprostírá národní park se slavnými a pohádkově krásnými Plitvickými jezery. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Nákupy
--- • --- • ---
---