Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Barbariga

Oblast
Typ letoviska Klidné
Istrie
Západoistrijské přímoří
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Barbariga, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Resort Barbariga, jehož jméno pochází od benátského šlechtického rodu Barbarigo, se nachází na nevýrazném poloostrůvku Barbariga či postaru Punta Cissana v jihozápadní části poloostrova Istrie. Jde o příjemné, výslovně turisticky orientované letovisko s velkou apartmánovou čtvrtí a historickým centrem kousek od nové zástavby. Celá osada se pak vymyká od většiny chorvatských letovisek tím, že neleží přímo u pobřeží, ale její hranice leží zhruba 250 metrů od břehu. Vzdálenost to ale není nijak závratná, a tak se dá k pláži pohodlně dojít kratičkou procházkou.  

Obec Barbariga, jejímiž tradičními odvětvími jsou rybolov a pěstování olivovníků, je dnes poklidnou, plně vybavenou turistickou destinací, vhodnou zejména pro rodinnou dovolenou. Kolem rostoucí lesy, relativně rovinatá krajina a blízkost dalších letovisek včetně Puly, hlavního města Istrie, činí navíc z letoviska Barbariga výborný startovací bod k pořádání výletů a pěších vycházek. 

Pláže v Barbariga

Pobřeží u Barbarigy je lemováno jednak bujnou zelení, hlavně keři a stromy, a jednak mořem s průzračně čistou vodou a mělčinou až několik metrů od břehu. Nemusejí se tu proto bát ani rodiče o své malé ratolesti, ani nezkušení plavci. Povrch pláže je pokryt převážně většími a menšími kameny i oblázky, ale místy jsou vybudována také betonová plata a mola, případně si můžete rozprostřít deku na plochých skalách kolem. Vzhledem k všudypřítomným kamínkům a kamenům se doporučuje vhodná obuv jak na pláži, tak v moři. K dispozici je venkovní sprcha. 

Turistická vybavenost, aktivity

Celá jedna část města je tvořena moderními apartmánovými domy seřazenými vedle sebe a oddělenými nově zbudovanými ulicemi. Apartmány poskytují kvalitní ubytování, a to jen kousek od mořských břehů. Barbariga je navíc zasazena do pěkně zelené přírody uprostřed lesů a sama pečuje o to, aby i v městečku byl dostatek zeleně, takže se všude setkáte s upravenými zahradami a živými ploty kolem domů. 

V letovisku jsou pro návštěvníky připraveny obchůdky i restaurace, aby při dokonalé dovolené opravdu nic nechybělo. A samozřejmostí jsou také sportovní možnosti. Vedle klasického plavání, potápění, šnorchlování, plování na matraci nebo jízdě na skútru a šlapadle můžete využít tenisových kurtů nebo plážového hřiště na plážový volejbal. 

Výlety v Barbariga

Barbariga se rozprostírá v zalesněné, převážně rovinaté krajině mezi dalšími letovisky a obcemi Západoistrijského přímoří poloostrova Istrie: Pula (cca 20 km), Fažana (cca 10 km), Rovinj (cca 25 km autem, cca 17 km pěšky), Peroj (cca 7 km) a Bale (cca 11,5 km). 

Když už trávíte svou dovolenou v Barbarize, využijte jedinečné možnosti a vydejte se přes letovisko Fažana lodí na nedaleké Brijunské ostrovy, především pak do ostrovního Národního parku Brijuni a tamního zoo-safari, etno parku nebo ornitologické rezervace. 

A jestliže se vám chce spíše trávit čas v letovisku a jeho bezprostředním okolí, prozkoumejte pozůstatky antických staveb, které byly nalezeny u pobřeží. Jednou z nich je letní vila, kterou vybudovali Římané už v 1. století našeho letopočtu. Proto se také poloostrůvku, na kterém resort Barbariga leží, říká Punta Cissana. Jde totiž o římské označení vycházející z názvu Cissa, tedy názvu původní římské osady, kterou právě zde kdysi antičtí dobyvatelé postavili. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy
--- • --- • ---
---