Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Nin

Oblast
Typ letoviska Klidné
Severní Dalmácie
Severní Dalmácie - pevnina
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Nin, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Starobylé městečko Nin je vystavěné na malém poloostrově asi 16 km od Zadaru. Významné je především díky své bohaté a dobře dochované historii, která zde sahá až do dob římské říše. V městečku naleznete ruiny římského Dianina chrámu se 17 m vysokým korintským sloupem a amfiteátru.

Nin býval ve středověku královským městem a také sídlem biskupa (místní biskupové bývali zastánci slovanské liturgie). Nedaleko královského paláce naleznete jednu z nejcennějších místních památek, kostel sv. Kříže z 9. stol., který je nejmenší katedrálou na světě. Dále zde naleznete biskupský palác a kostel sv. Anselma. Z mohutného středověkého opevnění se zachovala jen část východní zdi a Horní brána.

Minout byste neměli ani kostelík sv. Nikoly z konce 11. stol., vystavěný na kopečku asi 1 km od centra Ninu.

K vidění je také muzeum soli.

Pláže u městečka Nin

Pláže v samotném městečku Nin jsou vyhlášené díky svému léčivému bahnu, které zde využívali už Římané. Nejznámější pláž Ninska laguna leží západně od města, je dlouhá přibližně 5 km a pokrytá pískem. Pláž má pozvolný vstup do vody a příjemné okolí. Nechybí ani veškerá turistická vybavenost v podobě občerstvení, restaurací a plážových barů, obchody a také možnosti vodních sportů a zábavy.

Turistická vybavenost, aktivity 

Přímo v městečku Nin naleznete převážně menší hotely, jinak je možnost ubytování v soukromí nebo v menších penzionech. Nedaleko městečka je velký turistický komplex Zaton (apartmány a kemp).

Město nabízí řadu stravovacích možností od jednoduchého občerstvení, přes malé restaurace s bohatou nabídkou místní kuchyně, po větší podniky s kuchyní mezinárodní.

Výlety u městečka Nin

Vzhledem ke své blízkosti se přímo nabízí návštěva města Zadaru, který rovněž vyniká řadou zachovalých středověkých památek.

Za návštěvu určitě také stojí blízký ostrov Pag, s pěkným starobylým hlavním městečkem stejného jména. Na Pagu také můžete odpočívat na krásných plážích, které leží v pěším dosahu centra města.

Pokud zatoužíte vyměnit historické památky za přírodní bohatství, přímo se nabízí návštěva některého z národních parků, např. Severní Velebit nebo Paklenica.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku Restaurace / taverny, Bary / kavárny, Nákupy, Muzea, Památky
--- • --- • ---
---